Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

20 (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
16.06.2010

Maison Martin Margiela on erakordne moekunstnik, kes erineb massist oma tagasihoidlikkuselt. Ta on kaasaja üks mõjukamaid disainereid, olles seadnud mitmeid moetrende. Neutraalse pealkirjaga näitus "20" tähistab Maison Martin Margiela moemaja kahekümnendat juubelit, mis leidis aset 2008. aastal. Rändnäitus on juba üleval olnud Antwerpenis ja Münchenis, olles selleks suveks kolinud Londonisse Somerset House’i.

Ava galerii, klikates pildil!

Antwerpeni Kuningliku Kunstiakadeemia vilistlane Martin Margiela töötas Jean Paul Gaultier’ assistendina enne, kui asutas 1988. aastal oma firma. Kasutades "dekonstruktiivset" lähenemist (monokromaatilist värvipaletti, üle-elusuuruseid riideid, ebatraditsioonilisi kangaid, taaskasutatud materjale ja jättes riiete õmblused väljapoole), näitas Margiela radikaalset uudset visuaalset väljundit, mis vastandus kaheksakümnendate power dressingule. Otsustades lasta moel enda eest kõnelda ning jääda ise anonüümseks, keeldub Margiela igasugusest meediaga suhtlemisest ja enese pildistada laskmisest.

Mitmekihiline näitus üritab kinni püüda Margiela unikaalse esteetika ja visiooni, mida ta on rakendanud viimase 20 aasta jooksul, hõlmates endas installatsioone, fotograafiat, videot ja filmi. See pakub võimalust brändi ja selle filosoofiat paremini tundma õppida – alates dekonstruktivistlikust, hävitavast disainiesteetikast ja avangardistlikust couture’ist ning lõpetades alatähtsustatud brändingu, ebatavalise butiikide interjööri ja silmapette ning optilise illusiooni efektide kasutamisega. Näitusel on esindatud mitmed ikoonilised riideesemed nii naiste- kui meesteriiete kollektsioonidest nagu näiteks jaapani kahevarbalised "Tabi" saapad.

Lisaks näitusele toimub Somerset House’is kunstivestlusi ning töötube. Margiela on tuntud materjalide taaskasutamise ja valge värvipaleti poolest, nii kannab ka tema workshop pealkirja "Valge elevant". Õhtune stuudio kutsub kokku kunsti- ja moehuvilisi näitusest inspireeritud inimesi meisterdama Margiela-teemalisi moeobjekte. Lauale on kuhjatud valgeid kangaid, riideesemeid ning muid materjale. Valgetes laborandikostüümides assistendid pakuvad sisenejaile valget veini ja jagavad õpetussõnu. Paari järgmise tunni jooksul valmib DJ-puldis mängitava "valge" muusika taustal ühises loomepuhangus iga laua juures margielalikult valgeid disainiobjekte.

Martin Margielast loe lähemalt siit.

Kes sel suvel Londonisse satub, külastage näitust, sest tegu on moeajaloos märkimisväärset rolli mängiva moekunstnikuga. Näitus on avatud kuni 5. septembrini iga päev 10.00-18.00, neljapäeviti kuni 20.00.

Näitust saad uudistada siit.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee