Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Lilleline värviplahvatus (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Gerli Liivamägi, Pariis
12.10.2009
Foto: ©Takashi Murakami/Kaikai Kiki Co., Ltd. All Rights Reserved.

Pariisis Emmanuel Perrotini galeriis on juba mõnda aeg olnud võimalik vaadata tuntud jaapani kunstniku Takashi Murakami näitust "Takashi Murakami Paints Self-Portraits", kus näidatakse varem eksponeerimata töid: 17 maali, 2 monumentaalteost, 5 skulptuuri ja 4 filmi.

Takashi Murakami Paints Self-Portraits
Galerii Emmanuel Perrotin, 15. Septembrist kuni 17. Oktoobrini, 2009 Pariisis

Sügiseses Pariisis pole külmakraadid veel nii madalad kui Eestis, kuid lähenev hall aeg on ka siin kätte jõudnud - seda tunneb igal sammul. Selleks, et hetkekski oma sügishallusesse grammike värvi tuua, piisab, kui Marais linnaosas asuvasse Emmanuel Perrotini galeriisse sisse astuda, et Takashi Murakami näitust külastada. Värvi on seal kohe väga palju ja seda jätkub kuni 17. oktoobrini.

Takashi Murakamit peetakse käesoleva aja üheks olulisemaks prominentseks kunstnikuks. 2008. aastal nimetas Times  Murakami üheks sajast kõige mõjukamast isikust. Tema töid on eksponeeritud mitmetes muuseumides-galeriides üle kogu maailma, hetkel elab ja töötab 47-aastane kunstnik Tokyos, New Yorgis ja Los Angeleses.

Kui mõnele lugejale ei pruugi Takashi Murakami nimi ehk midagi öelda, siis teavad enamus Louis Vuittoni ja jaapani animefilme. Laiemale üldsusele saigi Murakami tuntuks tänu moedisainer Marc Jacobsile, kes palus 2003. aasta kevadsuvise kollektsiooni tarbeks Murakamil interpreteerida Louis Vuittoni monogrammi. Värviline monogramm ja lilled valgel põhjal said suureks hitiks Louis Vuittoni austajate hulgas ja nii sai alguse Vuittoni-Murakami viljakas koostöö. Lisaks valmisid ka animefilmid "Superflat Monogram" (2003) ja "Superflat First Love" (2009).

Käesoleval aastal alustas Murakami koostööd USA tuntud räppari Kanye Westiga, kellele tegi muusikavideo "Good Morning" ja albumi "Graduation" kunstilise kujunduse. Murakami muundas ameerika räppikooni Kanye Beari (2009) skulptuurideks, mille kattis kullaga või värvis kuldseks, pronksikarva või plaatinahalliks.

Näitusel eksponeeritud värvilised maalid ei jäta kedagi külmaks, vaid haaravad näitusekülastaja koheselt enda sooja embusesse. Mitmekihilised, erksavärvilised ja maksimaalselt lillelised maalid naelutavad külastaja soolasambana paigale, seda kahel põhjusel: et igat pisematki lilleõit ja -lehte lähemalt uurida või värvist ja lilledest üledoosi saanuna segaduses oma mõtetes ekselda.

Murakami stiil on selgelt talle omane, olles segu kõige kaasaegsemast tehnikast ja traditsioonilisest jaapani kunstist (ukiyo-e prindid). Kunstnik on inspireeritud tugevalt manga- ja kawaiikultuurist, mille tulemusena on välja kujunenud tema vastupandamatu koletislikest ja võluvatest armsatest olenditest koosnev maailm.

Andy Warholile sarnaselt ammutab Takashi Murakami materjali nn kultuuri alumistest kihtidest, pakendades ja esitledes seda galeriides kõrge kunsti pähe. Nõnda omandab see publiku jaoks teise väärtuse. Erinevalt Warholist ei paku Murakami seda ainult maalide näol, vaid teeb kättesaadavaks meile kõigile Louis Vuittoni kottide, T-särkide, võtmehoidjate, telefoni-jubinate, videote, skulptuuride ja  plüüslillede kujul. Isegi näitusesaalist lahkudes võib igaüks endale sobiliku suveniiri kaasa soetada kas või teekruusi kujul. Murakami teab ja oskab oma kunsti müüa, selles pole kahtlust, kasutades selleks erinevaid meediume ja vahendeid. Kõik müügiks, kunst müügiks.

Kindlasti tuleb märkida, et äärmiselt inspireeriv oli näha, mis saab ühest kleepsust ja eriti siis, kui neid on liiga palju. Üks suur üledoos, mis omal huvitaval moel on inspireeriv. Kindel  austajaskond on Murakamil arusaadavalt olemas, seda Louis Vuittoni klientide näol kaudselt või galerii külastajatena ning kunsti soetajatena otseselt. Külastajaid seal galeriis aga tõesti jagus; näituse avamisele veel eriti hulgaliselt.

Vaata ka:
Galerie Emmanuel Perrotin - Takashi Murakami
Superflat First Love by Takashi Murakami for Louis Vuitton
Superflat monogram - Takashi Murakami for Louis Vuitton
Kanye West - Good Morning

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee