Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

The Coolness fenomen

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
28.09.2009
Foto: Wade Fletcher

Poolalasti tüdrukud ja poisid laval elektro-roki helide järgi end lahti koorimas, lava ees rahvas metsikult ringi hüppamas – täiesti tüüpiline laupäevaõhtu  Ida-Londonis.

Ava galerii klikates pildil!

The Coolness on psühhedeelne elektro-roki underground-bänd Ida-Londoni trendikast Shoreditchist. Mis teeb selle bändi eriliseks? Jõuline promotaktika, kaasakiskuv meloodia, kreisid lavashowd, tavatud esinemiskohad. Lisaks võib-olla ka õhus rippuv massiivne iroonia, millest ei pruugi hästi aru saadagi – on see juhuslik või üksikasjalikult läbimõeldud.
 
Parim osa Londoni ööelust on laohoonetes live-bändidega peetavad reivid - olgu toimumiskohaks kas või kellegi tagaaed. Praeguseks juba kolm aastat tegutsenud Coolness on kuulus ka oma "Club Cool"-nimelise peoseeria tavatute peokohtade ja kreiside lavashowde poolest. Salajased peod, mille täpne asukoht selgub alles eelviimasel päeval ning kuhu sellegi poolest tuleb kohale umbes 300 inimest, olgu selleks siis imekitsuke pubi, mis sellise rahvamassi peale plahvatada ähvardab, pidulisi ustest-akendest välja ajades; hiiglaslik mahajäetud laohoone kusagil kaugel äärelinnas, mis on teemakohaselt kaunistatud – näiteks "Peanut Factory" ("Maapähklivabrik") peo puhul lakke riputatud papile joonistatud maapähklid; või kas või Soho kabel. Selliste pidudega võib kaasneda ka ekstreemseid elamusi: valentinipäeval toimus "romantiline" kontsert kesklinnast eemal Ida-Londonis, kahtlase mainega Hackney linnaosas, külmas ja kõledas vanas laohoones. Midagi illegaalse reivi laadset, ehkki keset ööd valvas metallvõrestatud aia taga kaks autotäit politseinikke. Ometi polnud nende valvest suurt kasu, kui kell 3 öösel - juhuslikult just Coolnessi esinemise ajal - murdis tagaaiast sisse kamp hoodiesid (briti rullnokki, kes kannavad nokatsi asemel kapuutse), kes nugade ja kurikatega varustatult pidulistele kallale tungisid. Keegi surma ei saanud, kuid haiglasse oli asja nii mõnelgi. Tõeline "Disco Bloodbath"("Disko veresaun"), nagu kannab nime üks teine Londonis igakuiselt toimuv, märksa vägivallatum pidu.

Nende laulude sõnumiks on sex, drugs and rock´n´roll, sisaldades tugevat irooniat. Näiteks naeruvääristab Coolnessi esimene singel "Kids on K" Shoreditchi club kidside (klubilapsed) skeene magedat võltslikkust samas seda ka ülistades. "Trouser Arouser" on galaktikatevaheline ood pornograafiale. Bändi laulja Chazi ekspruudile ja endisele bassistile Noemile pühendatud laul aga selgelt eneseirooniline: "You should go and see a doc, you got fucking with my cock..."("Noemi").

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee