Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Moefoto haute couture

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Hedviga Vei
03.05.2009
Foto: Photobucket

20 baleriini, 17 peeglit, 250 kuldseks värvitud muna, kuldseks võõbatud hobune, toatäis valgeid vihmavarje, hiigelsuur kõrvits, hundi kostüüm ja paarsada värvilist õlilampi – arvake ära, millega on tegu! Õige vastus: nimekirjaga asjadest, mida on tarvis Tim Walkeri moefoto loomiseks.

Tim Walker

"Elasin Londonis ühe karnevalipoe lähedal, mida pidasid kaks türklast. Pood paiknes läbi mitme korruse ja kõndides ühest ruumist teise, tekkisid mul silme ees nägemused erinevatest piltidest, mida tahtsin ka teistega jagada. Kuna minu töövahendiks on kaamera, siis proovin just sellega neid pilte oma peast teistele edastada. Minu jaoks on fotod midagi, mis annavad edasi minu unistustemaad. Kui saan foto tehtud, on see elavaks tõestuseks sellest, et kõike, mis on peas, saab teistega jagada, kui leiad selleks õige mooduse. Kõige olulisem on aga uskuda ise sellesse, mida teed," võtab Tim Walker kokku oma imedemaa fotokunsti.

Tim Walker on tõesti unikaalne nähtus, sest kui tavaliselt tehakse tema stiilis fotosid alternatiivina näiteks maalikunstile ja müüakse kunstigaleriides, siis Tim Walker teeb ka kõige "tavalisemaid" ajakirja moeseeriaid. "Tavaline" on siinkohal muidugi jutumärkides, sest tema käekiri on väga omanäoline ja mis siin salata: väga kulukas. Just suurte kulude tõttu saavad teda endale lubada vaid maailma mainekaimad ajakirjad: Vogue, Vanity Fair, W, Harper´s Bazaar…

Tim Walkeri eripäraks on, et kõik, mis tema fotodel paistab, on päriselt olemas, mitte midagi ei ole hiljem arvuti abil lisatud või ära võetud. Kui fotol on 50 jänest, siis need on reaalselt ka seal. Kui fotol on modell lamamas  ajakirja Vogue kaante vahel, siis see ajakiri ongi nii suur, et modell saaks seal peal lamada. Paljudel võib siinkohal tekkida küsimus, miks valida raskem tee, kui digiajastul saaks ka palju lihtsamalt. Aga reaalne pilt ongi see, mis annab edasi tõelise emotsiooni! Kui näiteks teha üks ja sama foto ühe ja sama modelliga, aga ühel on kogu foto taust päriselt olemas ja teisel peab ta seda kõike ette kujutama, siis mis te arvate, kas nendel fotodel on vahe sees? Olen täiesti veendunud, et on, sest isegi parimatel näitlejatel on raske ennast valge kardina taustal džunglisügavustesse viia, mis siis veel modellidest rääkida.

Tim Walkeri fotodel on veel üks omapära: nimelt õhkub tema stiilist inglise päritolu. Ta ise on seda samuti tunnistanud, armastades kõike, mis sümboliseerib vana head Inglismaad: Victoria-aegne maja, romantiline teepidu aias, kaunid maastikuvaated, ratsutamine, purjetamine või klassikaline ballett. Isegi fotod, mis tehtud näiteks Aafrikas või Indias, omavad teatud inglaslikku hõngu.

Sõnad, mis kuskilt otsast kokku ei sobi, on Tim Walker ja minimalism. Kuna viimast stiili just paljud moefotograafid harrastavad, on Walkeri detailidega ülekuhjatud tööd värskendavaks vahelduseks. Näha on, et iga asi on leidnud omale õige koha, sest mitte miski ei tundu üleliigne. Arusaamatuks jääb vaid see, kuidas Tim Walker oskab kõike nii täpselt ette kujutada, kuid eks see oskus ongi tema geniaalsuse tunnuseks.

Mood on üldiselt nähtus, mis muutub igas sekundis. Mis praegu on kuum, võib juba homme kuuluda teisejärgulisse kategooriasse. Ka Tim Walker kasutab oma fotodel disainerite kõige uuemaid kollektsioone. Tema käekiri on aga selline, et üldisesse tausta sulandudes muutub trendiriie klassikaliselt ajatuks. Võib-olla on ka see üheks peamiseks põhjuseks, miks moeloojad ja -ajakirjad teda nii väga hindavad: keegi pole ju vastu, kui millelegi mööduvale antakse surematu vorm.

Vaata Tim Walkeri fotosid:
Tim Walkeri esitlusleht
Tim Walkeri koduleht

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee