Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Isegi Madonna jumaldab teda! (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
01.02.2009
Foto: Photobucket

Üllatus-üllatus, aga kõik need jumalikud kõrgklassireklaamid a la Calvin Klein ja D&G ei teki iseenesest pooldumise teel. Nende üllitiste taga seisavad hoopis fotogeeniused nagu Steven Klein.

Steven Klein on meie ajastu üks hinnatumaid ja armastatumaid moefotograafe, kelle objektiivi ees sulavad superstaarid ja poosetavad modellid, kelle loomingust on huvitatud  prestiižsed kunstigaleriid ning kelle reklaamfotode eest on moemajad valmis andma kas või kolm liitrit verd.

Kleini fotod on ühtaegu provotseerivad ja ennenägematud, ent siiski nii kuratlikult kommertslikud ja ostma meelitavad.

Kleini portreefotod on seksikad, kohati isegi maitsekalt erootilise alatooniga biograafiad, st pildile on kätketud ühtaegu fantaasiarikas faabula ning killuke fotografeeritava tegelikust minast. Kusjuures: ka sellised tähtinimesed nagu Tom Ford ja Brad Pitt on Kleinile ja tema nägemusele fotosessiooni ajal ampelmanniks, mitte aga vastupidi.

Fotograafi loomingust õhkub kerget sadismi-lehka, mis seguneb süngevõitu atmosfääri ning kohati isegi iroonilise suhtumisega fotografeeritavasse (või õigemini fotografeeritava imagosse) ja popkultuuri üldiselt. Kleini vastuoludest tulvil, kuid köitva loomingu võtab hästi kokku mõte, mis kõlab umbes nii: mida vähem Klein moest hoolib, seda hinnatum on ta moefotograafina.

Madonna on kuulutanud, et Klein ei ole mitte pelk moefotograaf, vaid kunstnik. Klein ise on aga öelnud, et ei pea ega hakka ka kunagi pidama seda, mida teeb, kunstiks. Ja ära muretse, see ei ole see koht, kus Kleinile peaks võltstagasihoidlikkuse eest joonlauaga vastu näppe lööma. Nimelt ei pea Klein moefotograafiat ei paremaks ega halvemaks kui kunsti – mõlemad žanrid panevad tegijad ärevusest värisema.

Kuulsad (brändi)nimed on isemoodi lakmuspaberiks, mis kollakasvalgel lipikul roosa plekina kvaliteeti näitavad – kui on olemas kõikmõeldavad rahalised vahendid ja sotsiaalsed sidemed, et palgata ennast pildistama kes iganes, siis vaevalt, et rahuldud keskpärase passipildi-fotograafiga. Kui sellised nimed nagu Tom Ford, Madonna, Justin Timberlake, Ethan Hawke, Angelina Jolie, Brad Pitt jt on Sind pidanud iseenda vääriliseks, siis võib Sulle ilmselt õnne soovida – oled tõeliselt hea! Kodanik Klein on kõiki eelnimetatuid pildistanud, seega on siirupised õnnesoovid omal kohal.

Steven Klein on muide seda sorti härrasmees, kellel on võimalik koketeerida teadmisega, et just tema on Madonna (just-just, lugesid õigesti: Madonna!) ihufotograaf. Kleini-Madonna koostöös valmis 2003. aastal näitus pealkirjaga "X-STaTIC Pro=CeSS", mis koosnes ajakirjas W avaldatud fotoseeriast ja seitmest videoklipist. Näituse kohta koostati ka eksklusiivne raamat  (üksnes 1000 eksemplari), mis valmistati Itaalias peenele paberile ning köideti käsitsi.  Koostöös Kleiniga on sündinud ka fotod Madonna kahe viimase albumi - Confession on a Dance Floor ja Hard Candy -  tarbeks.

On´s tegemist kommertsi-kunni või kunstnikuga? Ilmselt  mõlemaga!

Vaata tema töid:
Ametlik kodulehekülg

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee