Salongiõhtu multikunstnikuga

Kelly Kipper
10.05.2013
Foto: Riina Varol

Sulge aken

Mis te arvate, mis toimub 23. mai õhtupoolikul? Just nii: aset leiab järjekordne särav Femme salongiõhtu! Seekord ootame külla eksimatult äratuntava futu-käekirjaga moekunstnikku, stilisti ja moeajakirjanikku Britt Samosoni.

Britt Samosoni nimi ei vaja moehuvilistele pikemalt tutvustamist. 2006. aastal Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala lõpetanud naine on aastast 2008 oma uuenduslike projekt-kollektsioonidega esinenud Tallinna moenädalal ning saanud mitmetel (välis)konkurssidel, sealhulgas Baltic Fashion Award’il kõrgete tunnustuste osaliseks. Eelmisel kevadel pärjati Britti ruumiline kollektsioon "Square Cut" Väikese Kuldnõelaga.

Lisaks disaineri ametile on Britt olnud moetoimetaja ajakirjades Stiina ja Mood. Samuti on ta teinud kunstnikutööd Rakvere Teatris ning riietanud popstaare ja saatejuhte. Viimased viis aastat on naine korraldanud väiksematele seltskondadele ning firmadele ka stilistikakoolitusi, kus põhiteemadeks on kehatüübid, lõiked ning peamised stilistikareeglid, mida iga inimene võiks rõivastumisel rakendada.

Täna pühendab üheaegselt nii arhitektuurist kui ka inimese anatoomiast inspiratsiooni leidev Britt aina enam aega ka ühele oma lemmiktegevusele - joonistamisele. Ta on öelnud, et sündis, pliiats näpus, ning just seetõttu on viimane kõikide tema loominguliste tegevuste juures alati lahutamatu kaaslane. Britti illustratsioonid on jõudnud ajakirjade Mood ning Anne ja Stiil lehekülgedele ning eelmisel suvel ilmunud Margit Härma raamatu „Seeneaabits“ kaante vahele.

Naise peenetundeliste joonistuste fännidest tiivustatuna sündis otsus teha piltidest ka näitus. „Sellest saab üks tore joonistamise suvi,” sõnab disainer. Väljapanek "Tint ja taevas" avatakse 1. augustil Tallinna Teletornis (sobib ideaalselt näituse pealkirjaga, kas pole?).

Neljapäeval, 23. mail kell 19.00 kõneleb Britt Rotermanni kvartali aatriumis (Rotermanni 5) asuvas moodsas Taani disainmööblibrändi NORR11 showroomis sellest, kuidas kõik tema jaoks alguse sai – nimelt oli Britti kõige esimesel visiitkaardil kirjas hoopis teistsugune tiitel kui täna: ta oli reklaamijuht, kes ühel päikeselisel päeval kontorilaua ning kuvari taga istudes otsustas oma elu kulgu muuta. „Ma räägin oma kogemustest ja kasvamisest disaini, moe ning meisterdamise kaudu. Kõnelen, kuidas leida oma käekirja ning stiili; kuidas pidada kõnelusi oma kõhutundega ning kosmosele tellimusi esitada,” kommenteerib Britt.

Kuidas otsida uusi lähenemisi moekunstis ja leiutada teistmoodi lahendusi? Kuidas luua korda oma riidekapis? Kuidas ületada lõhe ajakirja moesoovituste, Fashion TV-s nähtud ilu ning päris elu vahel? Kuidas leida süsteemi emotsionaalses ja laialivalguvas moemaailmas? Kuidas kaardistada oma unistusi ning teha paberist kleiti? Britt lubab neile küsimustele salongiõhtul vastused pakkuda.

Maikuu salongiõhtul kõditab maitsemeeli Reval Café Cateringi peakoka Anatoli Hludovi kokku pandud hõrgutav suupistevalik, mida täiustavad spetsiaalselt antud sündmuseks valitud veinid.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 22. maiks, täites allpool oleva ankeedi. Osalustasu on 15 eurot, üritus algab kell 19.00 ja kestab ca 2,5 tundi.

Registreerimine:

Nimi
E-mail
Telefon
Osalejate arv

Küsimuste korral helista 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee