Ambitsioonikas Xenia

Kelly Kipper
10.04.2013
Foto: Stina Kase

Sulge aken

Aprillis saabub tõeline kevad koos salongiõhtu ja päikeselise Xenia Joostiga. Maikuus Tallinnas oma esinduspoe avav Xenia kõneleb järgmisel neljapäeval, 18. aprillil oma teekonnast moemaailmas, selle rõõmudest ja raskustest ning kogemustest, mis on aidanud tal jõuda siia, kus ta täna on.

18. aprillil algusega kell 19.00 ootame Sind osa saama salongiõhtust, mis toimub juba täiesti uues paigas – Rotermanni kvartali aatriumis (Rotermanni 5) asuvas moodsas Taani disainmööblibrändi NORR11 showroomis. Uue koha aitab väärikalt sisse õnnistada Eesti üks edukamaid ja erilisemaid disainereid – Xenia Joost.

Aprilli kolmandal neljapäeval paotab Xenia kuulajaile ukse oma loomemaailma ning tutvustab oma teekonda disainerina. Kuulda saab tema õpingutest ja praktikast Londonis Vivienne Westwoodi moemajas, mille kulminatsiooniks olid Pariisi moenädala kirjud telgitagused. Praktikal omandatud õppetunde ja kogemusi rakendab moelooja tänaseni oma igapäevatöös: „Just praktikal olles sain esmakordselt kogeda, kui palju tööd peab tegema 15minutilise lavahiilgushetke jaoks.”

Lisaks tuleb juttu sellest, kuidas Xenia Eestisse naasis ja kuidas on kulgenud tema tee pärast seda. Ta on töötanud nii Montonis kui Ivo Nikkolos, kus alustas kudumi- ja jerseyliini disainerina, kuid juba aastal 2010 juhtis kollektsiooni peadisainerina. „Salongiõhtul räägin, mida tähendab töötada loovettevõttes ning millised on enda brändi loomise rõõmud ja valud,“ kommenteerib Xenia, kes 2009. aastal asutas omanimelise brändi Xenia Joost Disain. Kuulda saab autorikollektsioonide loomisest ja moeshowdest; kollektsioonide taga peituvatest lugudest, mis igal hooajal varieeruvad ning on baasiks brändi loomingule.

Kuigi Xenia bränd on aastatelt veel nooruke, teeb selle ambitsioonikas saavutuste nimekiri silmad ette nii mõnelegi vanemale tegijale: Xenia Joost Disain on end näidanud ja kanda kinnitanud nii Eestis, Venemaal kui ka teisel pool maakera. Xenia usub, et unistada tuleb suurelt, unistused plaaniks muuta ning plaanid teostada.

Aprillikuu salongiõhtul kõditab maitsemeeli Reval Café Cateringi peakoka Anatoli Hludovi kokku pandud hõrgutav suupistevalik, mida täiustavad spetsiaalselt antud sündmuseks valitud veinid.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 17. aprilliks, täites allpool oleva ankeedi. Osalustasu on 15 eurot, üritus algab kell 19.00 ja kestab ca 2,5 tundi.

Registreerimine:

Nimi
E-mail
Telefon
Osalejate arv

Küsimuste korral helista 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee