Torm kingamaailmas

Kelly Kipper
30.05.2011
Foto: us.christianlouboutin.com

Sulge aken

Kui paar kuud tagasi vapustas moemaailma John Galliano kohtuprotsess, rassismiskandaal ja vallandamine Diorist, siis nüüd on teatepulk antud üle Christian Louboutinile, kes on algatanud kohtuasja Brasiilia kingafirma Carmen Steffensi ning YSL'i moemaja vastu. Prantsuse disainer süüdistab YSL'i ja Carmen Steffensit legendaarsete Louboutini punataldade kopeerimises ja "praktiliselt täpselt samasuguste" jalavarjude loomises.

Louboutin kinnitab, et efektsed punased tallad on tema idee, disain ja kaubamärk. Ta väidab, et tema kingad said veripunased tallad juba aastal 1992, mil ta võõpas üle ühe oma disainitud kingapaari tallad punase küünelakiga, kuna leidis, et neis ei olnud piisavalt energiat. Nüüd aga tunneb prantslane, et kaks maailmakuulsat kompaniid on rikkunud tema kaubamärgi kasutamise õigusi ja mainet ning peavad tekitatud kahju eest tasuma. 

Yves Saint Laurent'i moemaja ei lase ennast aga tümitada ja kommenteeris nende vastu esitatud miljoni dollari süüdistust öeldes, et ükski firma ega isik ei saa omistada ega omada monopoli värvi: "Punased tallad on laialdast kasutust leidnud disain jalanõude maailmas, mille ajalugu ulatub tagasi Louis XIV valitsemisaega ning isegi legendaarses romaanis ja fantaasiafilmis "Võlur Oz" kandis Dorothy rubiinpunase tallaga kingi."

Jah, tundub, et tuleb tuline lahing, mis tekitab palju vastakaid arvamusi ning pärast mida pole moeilm enam endine. Aga kellel on ikkagi õigus? Tõsi, värvi ei ole võimalik enda omaks kuulutada, aga punane tald on ju tõesti Louboutini üks kõige silmapaistvam ja tuntum kaubamärk. Siiski, kas kohtuasja algatamine oli nüüd kõige õigem samm... Kuidas Sulle tundub?