Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Salongiõhtu moedirigendiga

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Keilit Aedma
07.06.2014
Foto: Piia Kauts

Neljapäevasel Femme salongiõhtul sai sõna ERKI Moeshow peakorraldaja Piret Mägi, kellele andsime võimaluse muljetada suurejoonelisest üritusest senisest pikemalt ja ausamalt.

Tänavune Pireti juhitud  ERKI Moeshow oli tema neljas ja mõrumagusalt ka viimane korraldatud ERKI ning kuigi naise enda sõnul on tegu pideva eneseületamisega, peab tunnistama, et see kõik on suurt pingutust väärt. Luuakse ju ometi hüppelaud noortele värsketele moeloojatele, andes neile võimaluse oma loomingu paremaks tutvustamiseks.

Salongiõhtu muutis võimalikuks kuulata ERKI Moeshow köögipoolest otse läbi peakorraldaja silmade ning saada teada, kuidas ja miks tehakse ühe kiiresti kulgeva õhtu nimel pool aastat ränka tööd. Saime teada, et hea ürituse läbiviimiseks on oluline rääkida probleemidest kiiresti ja konkreetselt, tähtis on ka meeskonnatöö ja kui päeva lõpuks näib siiski, et koostöö ei laabu, tuleks sõpradena laiali minna.

Piret oli endaga kaasa kutsunud ka ERKI Moeshow 2014 võitja Anja Yelizaryeva, kes rääkis ausalt ja avameelselt oma kollektsiooni valmimisest ja sellega seotud hirmudest ning tulevikuplaanidest. Kas teadsid, et kui Sulle võidukollektsioon meeldis, võid paluda Anjal luua omale ka pisut tagasihoidlikuma ja kantavama versiooni, mis ühtib siiski kollektsiooni temaatikaga?

Tihti kiputakse unustama, et lisaks modellide kantavale värskele loomingule on kulutatud palju aega ka nende ülejäänud välimuse lihvimisele. Nii suure ürituse puhul nagu ERKI Moeshow nõuab modellidele perfektse meigi loomine aga omajagu tööd ja vaeva. Sellega on juba aastaid suurepäraselt hakkama saanud meigitiimi koordinaator Nele Pandis, kes jutustas salongiõhtul suure moeetendusega seotud hirmudest ja rõõmudest, ja usub siiralt, et ERKI iga-aastane adrenaliinisüst ongi just see, miks uuel aastal sama hooga edasi minna.

Moeüritusest kui loomingu presenteerimise ühest vormist rääkis ka Kristjan Lorentson, kes esindas ERKI Moeshow stipendiumi välja andnud Tradehouse'i. Kristjan on veendunud, et noorte kreatiivsust peaks julgustama ja toetama: „Andeka noore kunstniku tunneb ära võimest genereerida tõeliselt utopistlik ja täiesti naeruväärne idee ja siis anda sellele vorm, mis suudab seda ideed endas kanda. Sellisest vastuolust sünnib pinge ja see pinge haarab vaatajat – et voilà, meil on andekas disainer. Ja sellist võimatut pinget loovaid inimesi vajame me selleks, et edendada ja arendada nii Eesti kui ka - miks mitte - terve maailma moe- ja iluloomet."

Kristjanit köidab disain ja ERKI Moeshow just seetõttu, et see ühendab erinevate taustadega noori inimesi väga erinevatest ühiskonnakihtidest. Inimesi, kes armastavad oma tööd ja on nõus seda tegema ka tasuta.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee