Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Rahvuslikku käsitööd ülistav moeetendus OmaMood

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
27.05.2014

Kolmandat korda toimuva moeetenduse OmaMoodi eesmärgiks on tutvustada TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna lõpetajate töid. OmaMood toob lavale kollektsioonid, mille inspiratiooniks on erinevate paikkondade rahvarõivaste mustrid ja algupärased lahendused.  Näitamisele tuleb rohkelt aksessuuaare, mille hulka kuuluvad silmuskoeliselt kootud kostüümid, erinevad peakatted, kindad jpm omapärast. OmaMoe eesmärgiks on näidata, kuidas kanda rahvuslikku motiivi tänapäevases võtmes.

Esitlemisele tuleb 10 kollektsiooni - lavale jõuavad Alliki Oidekivi, Annika Vaalma, Eve Variku, Jane Jõgi, Kärt Aedviiru, Liina Laansalu, Liina Laaneoja, Maren Suurna, Merike Saaremetsa ja Signe Rätsepso kollektsioonid.
 
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna juhataja Ave Matsin kirjeldab kollektsioone järgnevalt: „OmaMood eristub muust moemaailmast selle poolest, et kõigi esitlemisele tulevate kollektsioonide juured on sügaval Eesti rahvakunstis. Kiirmoele vastandudes kasutame kodumaiste materjalide ja mustrite rõivasteks vormimisel kvaliteetset käsitööd, mis tagab esemete kestmise ühest hooajast kauem.“

Kollektsioone esitletakse tantsulise liikumise kaudu, mille koreograafia loovad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsutudengid Susanne Org ja Kristel Kermes. Koos modellide ja kollektsioonidega on laval elav muusika, mida loovad erinevatest folklooribändidest tuntud Kulno Malva ning maailmamuusika DJ Harlet Orasmaa.

“OmaMood on alati meeolukas ja täis üllatusi,” kommenteerib ettevõtmist projektijuht Laidi Sergejeva, kes on moeetendust korraldanud esimesest toimumisaastast alates. “Autorid otsivad ja leiavad igal aastal põnevaid lahendusi, et rahvuslikku käsitööd uues ja huvitavas võtmes näidata. Taas on oodata põnevat muusikat, liikumist ja kollektsioone.”

OmaMoodi külastas möödunud aastal ligikaudu 420 külastajat ning videovahendusel jälgiti moeetendust 166 erinevalt IP aadressilt üle Eesti. OmaMood on erinevaid TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia osakondade tudengeid ühendav projekt, mille eesmärgiks on rahvusliku käsitöö edendamine ja tutvustamine laiemale ringkonnale.

OmaMood on ootab kõiki huvilisi 3. juunil algusega kell 19:00 Viljandi Pärimusmuusika Aita, sündmus on tasuta.

Facebook
YouTube

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee