Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Mood-Performance-Tants paneb vana anatoomikumi südame kevadiselt tuksuma

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
29.04.2014
Foto: Erakogu

Disaini, tantsu, performance’it ja meditsiini sünteesiv sündmus pealkirjaga „Keha keel“ vallutab  3. mail legendaarse Tartu vana anatoomikumi. Üritus, mis lõhub valdkondade piirid, näitamaks, kuidas ühendada pealtnäha kaugelseisvad arstiteadus, disain, tants ja performance-kunst, avab huvilistele uksed kell 20.00. Etendusega alustatakse kell 21.

Vaata disainerite kollaaži, klikates pildil!

Esitlusele tulevad järgmised tiheda konkursisõela läbinud noorte ja andekate kollektsioonid:

BLCK - Britta Liisa Brutus ja Gerda Lindma
LOLITA - Diana Rassulov
Intimate reflection - Sofja Markarova
GALOPP - Darja Popolitova
ARTIFICIAL AID - Kristiina Feldmann
3 - Tauri Västrik
Keep Your Spirit Up - Kaisa Krusenberg
Afterlife - KutshiMutshi: Kaari Reimand, Keit Kukk, Margit Ojaots
NÄLG - Johanna Maria Ruukholm Tamm
ZAFRAN - Ilona Ait
TRomb - Sandra Luks ja Kadri-Liis Koidusaar

Selgi korral võib autorite ridades näha ka välismaiseid rõivadisainereid, kes pakuvad omapoolset nägemust kaasaegsest moest. Venemaalt tuleb külla Nelli Nedre kollektsiooniga KINESTHETIC ning Poolast Karolina Konieczna kollektsiooniga TRANSGRESSING CORPOREALITY.

Et tegu on tavapärasest moeetendusest märksa põnevama ja värvikama sündmusega, mis jätaks publiku mällu jälje tükiks ajaks, on appi palutud erinevate valdkondade professionaalid. Etenduse lavastajaks on Katrin Pärn, koreograafia autoriks Janek Savolainen. Visuaalide eest kannavad hoolt Pille Kannimäe ja Triin Reilson, heli ja valgust käsutab Tiit Roosing, tehnika ja lavaruumiga toimetab Oliver Kuusmann ning muusikat valib Aleksandr Shelepin.

Üritusele järgneb vähemalt sama meeleolukas järelpidu Tartu Uue Teatri ruumides, kus muusika eest vastutab Paul Leppason (Mimicry). Etendusel saab keha ja vaimu turgutada Meat Marketi eribaaris.
 
Toimumispaigast inspireerituna paigaldati linnaruumi ajutine südame skulptuur. Tartu raeplatsile püstitatud installatsioon annab märku, et mood on juba Tartu kevadõhus ja peagi ärkab vana anatoomikum uudsel viisil ellu. Süda on väga jõuline ja tähtis element nii armastuses kui tervises, ent sümboli tähenduse saab igaüks individuaalselt lahti mõtestada. Skulptuur mõõtmetega 2x3,5 meetrit valmis rasketest taaskasutatud papptorudest ning on mitmekordselt lakitud ja valgeks värvitud. Loomisprotsessi kaasati Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid.

Moeteenduse raames korraldatakse koostöös Tartu ülikooli tudengipäevadega vereandmise aktsioon 29. aprillil, aadressil Jakobi 2 . Veel saab Tartu Kaubamajas imetleda ka aprilli algusest üleval olnud MPT näitusi, mis tehtud koostöös Tartu Ülikooli muuseumi ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengitega.

MPT ootab endiselt modelle, näitlejaid ja tantsijaid – soovijatel palutakse täita kodulehelt allalaetav ankeet oma mõõtudega saata seekoos piltidega aadressil mpt.backstage@gmail.com. Korraldajad garanteerivad meeldejääva kogemuse ning võimaluse piiluda moemaailma telgitagustesse.
 
Täpsem info toimuvast kodulehel ja Facebookis.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee