Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

H&Mi riietekogumisalgatus Eestis

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
06.03.2014

2013. aasta kevadel käivitas H&M esimese moeärina ülemaailmse tekstiiliesemete ümbertöötlemise ja taaskasutamise algatuse. Samasugune projekt käivitus Eestis 2013. aasta sügisel. Kliendid saavad H&Mi kauplustes asuvatesse rõivastekogumiskastidesse tuua kõik oma vanad riided, seejuures pole oluline ei antud riideesemete bränd ega ka seisukord.

“See algatus on suunatud eeskätt keskkonnale. Lühemas perspektiivis on meil selge visioon vältida raiskamist ja vähendada prügimäele sattuvate jäätmete kogust. Pikemas perspektiivis soovime aga leida lahenduse, mis võimaldaks kõikide tekstiilkiudude ümbertöötlemist ning taaskasutust,” ütleb H&Mi tegevdirektor Karl-Johan Persson.

H&Mi kliendid saavad seeläbi kaasa lüüa loodusvarade päästmises ning tekstiilijäätmetest tingitud keskkonnamõjude vähendamises. Seepärast võtabki H&M vastu kõikvõimalikke rõivaesemeid, seejuures ei oma eseme bränd ega seisukord tähtsust. Iga H&Mi riidekogumiskasti toodud rõivakoti eest saab klient vastutasuks ühe -15% allahindluskupongi, mida saab lunastada oma järgmisel ostul ning mis kehtib ühele esemele. Kokkukogutud rõivastega tegeleb H&Mi partner I:Collect, mis pakub tekstiilide ümbertöötluseks ja taaskasutamiseks sobilikku taristut.

Kogu võimalik riietekogumisalgatusest saadud tulu annetatakse H&M Conscious fondile ning on sihtotstarbeliselt suunatud tekstiilkiudude taasringluse innovatsiooniprojektidele.

Lisaks sellele annetab H&M igalt algatusega kogutud rõivakilogrammilt 0,02 eurot UNICEF Eestile. H&Mi koostööpartner I:Collect on loonud muuhulgas ka veebilehe http://hm.charitystar.com/, mis sisaldab infot igas riigis kokkukogutud rõivaste hulga ning vastavatele heategevuslikele organisatsioonidele toetuseks laekunud summade suurusjärkude kohta.

2014. aasta veebruari lõpus jõudsid H&Mi kauplustesse müügile esimesed ümbertöödeldud tekstiilikiududest õmmeldud tooted, mis on valmistatud ülemaailmse riietekogumisalgatuse käigus kogutud rõivastest. Ümbertöödeldud puuvillast valmistatud viis klassikalist teksatoodet, nagu teksapüksid ja –jakid, on hea näide sellest, kuidas H&M sulgeb tekstiilitoodete tarbimisahela. Uus teksakollektsioon sisaldab 20% ümbertöödeldud puuvilla, mis on maksimaalne kogus, mida tänapäeval on võimalik saavutada ilma kvaliteedis järele andmata.

Rohkem informatsiooni leiab aadressilt hm.com/longlivefashion.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee