Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Eesti moedisaini väljapanek võitis teist korda International Fashion Showcase’i peavõidu

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
17.02.2014
Foto: Hannah Laycock

Eile, 17. veebruaril kuulutati Londonis pidulikul auhinnagalal välja International Fashion Showcase 2014 (IFS) võitjad. Teist korda järjest valiti 27 riigi hulgast parimaks Eesti väljapanek, mis on märkimisväärne tunnustus eesti moedisainile. Eestit esindasid IFS’il Marit Ilison, Kärt Põldmann, Jo Nurm ja Sille Sikmann.

Ava galerii klikates pildil!

International Fashion Showcase (IFS) on Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu poolt 2012. aastal algatatud projekt, mille raames tutvustatakse erinevate riikide andekamaid ja innovatiivsemaid disainereid. IFS on ajastatud just Londoni moenädalale, et tuua tõusvate disainitalentide väljapanekud moeaasta tippsündmust külastavate ajakirjanike, sisseostjate ja blogijate fookusesse.

Žürii sõnul sidus Eesti väljapanek väga oskuslikult ja maitsekalt ühtseks tervikuks meie ajaloo ja tänapäeva, tuues fookusesse noored ja andekad disainerid ja nende loomingu. Žürii esinaise, USA Vogue toimetaja ja ühe maailma hinnatuima moeajakirjaniku Sarah Moweri kommentaar Eesti väljapanekule oli: “mindblowing!”

Eesti näitus paikneb sel aastal ühisnäituse pinnal, koos viieteistkümne riigiga, mis asub Londoni moenädala keskuse Somerset House’i vahetus läheduses.

Eesti Disainikeskuse projektijuhi Sirli Nõmme hinnangul on International Showcase  suurepärane võimalus ekspordiga alustavatele moedisaineritele, et sõlmida olulisi kontakte sisseostjate ja rahvusvahelise pressiga Londonis.

Eesti Londoni saatkonna kultuurinõuniku Kristel Oitmaa sõnul näitab žürii käesoleva aasta otsus, et eesti moedisainerid on rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised ning on äärmiselt oluline jätkata projektide elluviimisega, milles oleme tõestanud oma professionaalsust.

Eesti näitus Fashion Now: Estonia asub aadressil 180 THE STRAND, WC2R, LONDON ja on avatud 23. veebruarini.

Projekti toetavad: Eesti Suursaatkond Londonis, EAS Regionaalarengu Fond, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Välisministeerium, Kultuurkapital, British Council, British Fashion Council.

Näituse kuraator: Tanel Veenre
Näituse disain: Hannes Praks
Graafiline disain: Stella Skulatšjova, Kerli Virk
Projektijuht: Sirli Nõmm
Korraldajad: Eesti Disainikeskus, Eesti
Suursaatkond Londonis

Disainerite lingid:

Maritilison.com
Kärtpõldmann.com
scheckmann.com
jonurm.com
 
Eesti Disainikeskus on disainivaldkonna arendaja, disainialase info, teadmiste ja oskuste koguja ning vahendaja. Eesti Disainikeskuse missioon on teha disain nähtavaks, teadvustada disaini kui lisandväärtuse andjat ning luua disaini arenguks inspireeriv, innovaatiline ja koostööle suunatud keskkond.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee