Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ajalooline futurism ehk Balenciagal on uus disainer

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
07.12.2012
Foto: Scanpix

Esmaspäeval sai Taiwani-Ameerika päritolu moeloojast Alexander Wangist (28) maailma kõrgmoemajade tippu kuuluva Balenciaga loominguline juht. Oodata on plahvatusohtlikku mikstuuri Balenciaga rikkalikust ajaloost ning Wangi joovastavast futurismist.

Fotol: Wang NY moenädalal tutvustamas enda kevad 2013 kollektsiooni.

Balenciaga loodi 20. sajandi esimesel veerandil hispaania kõrgmoemeistri Cristóbal Balenciaga poolt. Viimased 15 aastat juhatas vägesid Nicolas Ghesqui?re, kelle käekirja iseloomustab utoopilise alatooniga filigraanne elegants.

Californias kasvanud Wang on igati tark "järglase" valik. Tal on terav ärivaist, edukas New Yorgi põhine bränd, mis tuuritab juba 50 riigis üle ilma, ning aastal 2009 nimetati ta Ameerika Moenõukogu (CFDA) ja Swarovski poolt aasta naisterõivaste disaineriks.

Peakangelane kommenteeris talle osaks saanud au, öeldes, et "ta on sügavalt tänulik võimaluse eest asuda uude rolli brändi juures, mille loomingut ta väga imetleb ja austab".

Balenciaga president Isabelle Guichot kommenteeris, et teda võlus moemehe "modernsus ja kosmopoliitne visioon" ning usub, et Wang mõistab ja rikastab innovatiivse kuvandiga moemaja rikkalikku ajalugu. Just Balenciaga saab olema ka Wangi esimese kollektsiooni (sügis/talv 2014) inspiratsioonilätteks.

Ent lisaks andekusele mängis Wangi valikul rolli ka ratsionaalsus ehk disaineri arusaam modernsest moemaailmast ja võime mõelda globaalselt. Märgid näitavad, et Balenciaga sooviks on vallutada Aasia turg; Wang on aga sorav mandariini keele kõneleja, mis annab talle eelise Hiinas. 

Põnevad ajad! Jääme pikisilmi ootama Alexanderi värsket kollektsiooni.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee