Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Salongiõhtu Piia Ausmaniga

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
29.11.2011
Foto: Jaana Juur

8. detsembril ootame Sind taas kord kell 19.00 IIDA galeriisse traditsioonilisele Femme salongiõhtule. Jõulukuise olenguõhtu külaliseks on Haus Galerii ning restorani Randevuu hing ja süda Piia Ausman.

Haus Galerii kui kunstikants on näitlejaharidusega Piia viieteistkümne aasta töö. Tegusa naise igapäev on sümbioos kunstinäituste, -oksjonite ning erinevate klubiliste ürituste korraldamisest. "Minu jaoks on oluline väärtustada intellektuaalseid traditsioone ja anda inimestele märku - eelkõige läbi kunstiajaloo -, et meil on katkematu kultuuriahel, mille baasid on tegelikult ärkamisajas: 19. sajandi lõpus ja 20. alguses," rääkis Piia.  "Sellest tulenevalt avasin kevadel intellektuaalsest hiilgeajast inspireeritud restoran-kohviku Randevuu, kus on pööratud suurt tähelepanu ajastutruu kultuuri ja miljöö loomisele. Minu eesmärk on olnud just vaimsete väärtustega tegelemine ja nende nii-öelda populariseerimine. Mõte, et kunst ei ole kauge ja võõras ning intellektuaalsed väärtused läbi kultuurispektri ja ajaloo võiksid olla meie elu suuremad pärisosad, kui nad seda laiemas plaanis on."

Salongiõhtul on Piia teemade fookuseks ja ühenduslüliks Eesti kultuuriajalugu, eelkõige 20. sajandi esimesed kümnendid, mil eestlane teadvustas end läbi intellektuaalsete valdkondade, pürgides looma kõrgkultuuri väärtusi. "See oli aeg, mil elasid meie tuntuimad ja kalleimad kunstnikud. Vaatluse all on kunst, kirjandus, arhitektuur. Meie omad intellektuaalid, nende olemasolu ja mõju meie kultuuriloole. Ehk kuidas peaksime tänasel päeval suhtuma Eesti intellektuaalsesse traditsiooni, mis oli möödunud sajandi alguses rohkem teemaks kui täna. Tänase Euroopa seos kunagise Euroopaga," valgustab Piia  teemaderingi.

"Minu sooviks on 8. detsembril vestelda ja arutleda. Et saaksime iseendast ja oma rahvuslikust ajaloost inspiratsiooni tarbida julgemalt intellektuaalseid väärtusi: kunsti kirjandust, muusikat, salongilikku läbikäimist, mis on väljaspool argiteemade ringi, ent mis loovad argisele olulise lisaväärtuse. Soovin kõnelda ka galeriide ja restoranide tähtsusest sajandi esimestel kümnenditel, kuna tollase suhtlemise suurimaks väljundiks olid just need paigad," täpsustas Piia.

Salongiõhtul pakutakse suupisteid* restoranist Randevuu, mille kõrvale kuuluvad spetsiaalselt antud õhtuks valitud veinid** Dunkrilt.

IIDA galeriiruum on kammerlik, mahutades kuni 45 inimest, palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 7. detsembriks, täites allpool oleva ankeedi. Osalustasu on 15 eurot, üritus kestab ca 2,5 tundi.

Registreerimine:

Nimi
E-mail
Telefon
Osalejate arv

Suupisted*: kanapee pardiconfit mustsõstrazeleega; kanapee marineeritud lõhe ja pohladega; minicroissant singi ja juustu täidisega; teraleival lambalihamoussee piparmündimoosiga; pitsis serveeritud metsaseenekokteil salat.

Veinid**: Torres Sangre de Toro Rose ning Torres Sangre de Toro.

Küsimuste korral helista 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee.

Kuna tegemist on aasta viimase Femme olenguõhtuga, on ka meeleolu pisut pidulikum, nii et sajandi alguse moe- ja stiilitrendid on 8. detsembril igati tervitatud (aga kindlasti mitte kohustuslikud)!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee