Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Hiphopitäht Kanye West pürgib New Yorgi moenädalale

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
22.07.2011
Foto: Scanpix

Ameerika produtsent, räppar, laulja ja moeguru Kanye West jätkab aina visamalt pürgimist moemaailma välklampide ja poodiumite poole. Kulissides levivad sahinad, et moelembene muusik on võtnud plaani naisterõivastebrändi loomise ning selle suurejoonelise presenteerimise New Yorgi moenädalal.

Et uus moemärk ja selle esimene kollektsioon tuleks võimalikult vinge, on Kanye alustanud koostööläbirääkimisi briti disaineri Louise Goldiniga ning käinud Londonis asuva Central Saint Martinsi kunsti- ja disainikolledži õppejõu professor Louise Wilsoni konsultatsioonides.

Kolmekümneaastast Goldinit, kes on juba ammu unistanud läbilöögist Ameerika mandril, ning kolmekümne nelja aastast hiphopitähte on nähtud Londonis üles seadmas oma ühist stuudiot naise senise ateljee ruumidesse. Westi ja Goldini ühine bränd peaks nende käekirju arvestades tulema futuristlik, värviküllane ning eelkõige julge.

Goldini õppejõud Louise Wilson kinnitab, et Kanye on paaril korral ka tema jutul käinud, eesmärgiks palgata maineka Central Saint Martinsi õpilasi uue brändi juurde praktikantideks. Lisaks praktikantide otsinguile annetas West koolile ka suurema summa, millest Wilson loeb välja, et Kanyel on tõsine kirg ja huvi moetööstuse vastu.

See huvi on rahvusvahelisel superstaaril päris kindlasti olemas ning lööb aina tugevamalt välja. Oli ju just Kanye see, kes viimasel Ameerika Moedisainerite Nõukogu suurejoonelisel galal ulatas Céline’i disainer Phoebe Philole parima rahvusvahelise moelooja auhinna. Ka järgmisel kuul ilmavalgust nägeva Kanye Westi ning Jay-Z ühisalbumi "Watch the Throne" kaanekujundus ei ole mitte lihtsalt bling, vaid glamuuri- ja kõrgmoemaiguline bling: nimelt on kogu albumi kullakarva kujunduse teinud Givenchy disainer ja Kanye hea sõber Riccardo Tisci. Igast 3D-efektiga kujunduse detailist õhkub itaalia disaineri isikupärast käekirja, mis ühendab endas armastuse jõuliste, sümmeetriliste ning teravate kujundite vastu. Tisci on ka varem Westi ja Jay-Z’ga koostööd teinud, olles nende singli "H.A.M" kaanekujunduse autor.

Tegelikult tegi Kanye moeilmas käe valgeks juba enne hiljutisi galasid, moenädalaid ja nõupidamisi moegurudega. Paari aasta eest disainis hiphopmuusik Louis Vuittonile kireva ketsikollektsiooni ning aasta varem - aastal 2008 - plaanis välja tulla oma moebrändiga Pastelle. Seda aga ei juhtunud kunagi. Pärast Pastelle’i lookbooki fotode lekkimist internetti otsustas West kummalisel kombel oma kollektsiooni mitte kunagi avalikkusele näidata ega poelettidele saata. Aastapikkune vaev ning Kanye täielik keskendumine moele päädis vaid kolme rõiva- ja üheainsa vöömudeli tootmisega.

Kuigi Kanye tee moemaailma on senini olnud küllaltki künklik ja kummaline, võib seekord minna teisiti. Eks aeg näitab, mida käesolev koostöö endaga toob ning kas hiphopi kroonitud peast saab hoopiski täiskohaga moeguru. Selline hüpe ühelt alalt teisele tundub aina tõenäolisem, kui võtta arvesse sahinaid muusiku plaanist asuda ühel heal päeval Central Saint Martinsisse moodi tudeerima...

Muide, hiphopitäht tuleb juba 14. augustil meile väga lähedale - Helsingis toimuvale super ägedale Flow festivalile. Uuri lähemalt ürituse ja artistide kohta siit: ning ole pileti muretsemisel kiire, sest viimased kaovad nagu soojad saiad!


Kanye Alexander Mcqueeni näituse "Savage beauty" avamisel

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee