Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Balmain tegi vahetust

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
29.04.2011
Foto: www.fashiongonerogue.com

Kurikuulsalt kalleid rõivaid disainiv Balmaini moemaja, kus juba T-särgi eest tuleb välja käia umbes-täpselt 3000 dollarit, vahetas välja oma senise peadisaineri ja loomingulise juhi. Moekunstnik Christophe Decarnini asemel on nüüdsest puldis uus prantslane - Olivier Rousteing.  

Olivier Rousteing

Ühelt disainerilt teisele üleminek toimus üllatavalt kiiresti - vaid kolme nädalaga. Kulissides sahistatakse, et Christophe Decarnin, kes oli firma loominguline juht viis aastat, kannatas depressiooni all ning ei jaganud brändi tuleviku osas samu vaateid, mis Balmaini tegevjuht.

"Uus mees", endine Roberto Cavalli disainer Olivier Rousteing on kasvanud Bordeaux’s ning õppinud moodi Pariisis. Balmainis hakkab moelooja vastutama meeste- ja naistekollektsioonide disaini ning arendamise eest. Rousteing, kes on öelnud, et "tahab kindlustada Balmaini koha juhtivate moebrändide seas, kellest teised inspiratsiooni ammutavad", teeb oma Balmaini-debüüdi oktoobris Pariisi moenädalal, olles kaubamärgi kevad/suvi 2012 kollektsiooni autor.

Balmainile pani 1945. aastal alguse prantsuse kõrgmoelooja Pierre Balmain. See oli moemaja, kus valmisid vaid ultraelegantsed ülimalt naiselikud rõivad, mis olid nii Euroopa kroonitud peade kui ka selliste Hollywoodi stiilietalonide nagu Katharine Hepburni, Brigitte Bardot’ ning Marlene Dietrichi lemmikud. Kui aga härra Balmain meie seast 1982. aastal lahkus, hakkas moemaja heledalt põlenud leek vaikselt kustuma. Mõned aastad tagasi oli moemaja langenud sügavasse finantskriisi ning kuulutas välja pankroti.  

2005. aastal ilmusid aga investorid, kes olid huvitatud legendaarse ning hinnatud brändi elustamisest ja sellele uue suuna andmisest. Sellest ajast kuni viimase hooajani vastutas firma loomingulise tegevuse eest endine Paco Rabanne'i disainer Christophe Decarnin, kelle looming kahekordistas firma müüki (Balmaini 2009. aasta aastatulu oli 28 miljonit dollarit). Christophe Decarnin muutis Balmaini peenelt elegantse näo rokenrollilikult seksikaks ja šikiks, kaotamata sealjuures balmainilikku kõrgmoejoont.

Balmaini püsiklientideks ja andunud austajateks on näiteks Kate Hudson, Kate Winslet, Audrey Tautou, Gwyneth Paltrow, Sofia Coppola ning Carine Roitfeld.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee