Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Dior vallandas rassistliku Galliano (5)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
02.03.2011
Foto: Scanpix

Eile šokeeris moemaailma ja -huvilisi Diori moemaja otsus vallandada briti disainer John Galliano. Gallianost loobumise põhjuseks on avalikkuse ette jõudnud video, kus tuntud ja tunnustatud moelooja esineb ühes Pariisi baaris antisemiitlike vihapursetega.  

John Galliano

Mobiiliga filmitud videos on näha, kuidas purjus ja juute vihkav Galliano ahistab La Perle kohvikus kaaskülastajaid, karjudes neile loosungeid "Ma armastan Hitlerit!" ning "Teiesugused inimesed peaksid olema surnud!". Seiga teeb irooniliseks tõsiasi, et Galiano vihapurske ohvrid ei olnud mitte juudid, vaid itaalia ning prantsuse päritolu kohvikukülastajad.  

John Galliano käitumisest on sügavalt šokeeritud ka Miss Dior Cherie reklaamnägu näitlejanna Natalie Portman, kes kommenteeris juhtunut sõnadega: "See video tekitab minus tülgastust. Mina olen uhke oma juudi päritolu üle ning ei taha mitte mingit seostatust härra Gallianoga!" 

Ka Diori moemaja president Sidney Toledano mõistis rängalt hukka Galliano põlastusväärse käitumise ning rassistlikud sõnumid öeldes, et need on täielikus vastuolus Diori moemaja põhiväärtustega ning moemajas valitseb sellise käitumise suhtes nulltolerants.  

Veelgi tõsisemaks teeb olukorra asjaolu, et tegu pole moelooja esimese antisemiitliku rünnakuga: juba eelmisel neljapäeval viidi John Galliano sarnase intsidendiga seoses politseisse küsitlemisele.  

Kuigi Dior on loobunud Galliano teenustest, plaanitakse reedel Pariisi moenädala käigus siiski astuda publiku ette sügistalv 2011 kollektsiooniga.

Huvitav, kas disaineri vallandamine on lahendus?

Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee