Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Britt Samosoni näituse Tint ja Taevas avamine

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
05.08.2013
Foto: Jelena Rudi

Neljapäeval avati Tallinna Teletornis kunstnik Britt Samosoni illustratsioonide debüütnäitus. Avamispidu külastas üle saja inimese, kelle seas oli tuntud moe- ja kultuurivaldkonnaga seotud inimesi.

Ava galerii klikates pildil!

Stilist, moe- ja teatrikunstnik ning illustraator Britt Samoson avas kauaoodatud illustratsioonide näituse „Tint ja Taevas”, eksponeerides seal abstraktseid hapraid ja tiivulisi olendeid.

Tallinna kõrgeima hoone 21. korrusel, 170 meetri kõrgusel ringikujulises ruumis üles seatud ekspositsioonil, on näha kunstniku lemmikjoonistusvahenditega, ülipeene joonega tindipliiatsite ning akvarellidega, tehtud tööd.

Britt Samoson armastab oma joonistustes rafineeritud detailide ja õrnalt hajuvate vesivärvide vastuolu, mis tuleb eelkõige esile avaras ja heledas keskkonnas. Kunstnik ütleb oma valikute kohta: „Abstraktsete voogavate vormide sees elavad tiivulised ning haprad olendid vajavad enda ümber rohkesti õhku ning „lennuruumi”. Teletorni panoraamvaatega ruumis viibides tundsin kohe, et just siia, taevasse, tahan kutsuda inimesi oma maailma avastama.” Samoson lisab, et osa oma joonistustest tahaks ta viimistleda nendel samadel Teletorni laiadel valgetel aknalaudadel, silmapiiri silmitsedes.

Britt Samosoni debüütnäitusel, mis jääb avatuks augustikuu lõpuni, on värsked ja unikaalsed ning spetsiaalselt selle väljapaneku jaoks valminud tööd.

2006. aastal Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala lõpetanud kunstnik on  2008. aastast oma uuenduslike projekt-kollektsioonidega esinenud Tallinna Moenädalal ning saanud mitmetel konkurssidel, sealhulgas Baltic Fashion Award’il, kõrge tunnustuse osaliseks. Eelmisel kevadel pärjati Samosoni ruumiline kollektsioon „Square Cut”  Väikese Kuldnõelaga.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee