Trendivihjed kevadeks

Hedviga Vei
04.10.2010
Foto: Scanpix

Sulge aken

Hetkel, mil sügismood alles oma vabadusse pääsenud tiibu sirutab, vaatab moemaailm juba järgmisse kevadesse. Kauaoodatud sügisene moekarussell on peagi lõpusirgel, jõudes viimase peatuseni.

Pariis on see õnnelik, kes võib hetkel end uhkusega moepealinnaks nimetada. New York, London ja Milano on oma sära juba näidanud ning on õige aeg teha lühike kokkuvõte vaatamaks, mida kevadised moed meile pakuvad.

Trendi valitsev naiselikkus ei kao kuhugi ka kevadel, aga kudumeid kandva vanaema stiil asendub siivsa tütarlapsega, kes paljastustes piirdub säärevälgatusega ning tunneb ennast oma riietes mugavalt ja ilusana. Ilus ongi ehk üldine märksõna, mida kevadmoe kohta kasutada - äärmuslikud vormid ja lõiked asenduvad keha järgiva siluetiga.

Laiad püksid
On viimane aeg oma skinnyjeansid ja retuusid jalga tõmmata, sest  kevad toob kaasa laiad püksid. Eelistatuim on sirge lõige, kuid haaremipüks oma kõikvõimalikes variantides on sama moodne valik.

Dries Van Noten
Dsquared2

Laiad seelikud
50ndatest inspireeritud kaharad kleidid ei kao kuhugi ka tuleval kevadel. Vahelduse otsijad võivad aga muretseda omale sama kahara seeliku ja väikeste tüdrukute lemmik – kloššlõige - kolib nüüd ka täiskasvanud naiste selga.

Marc by Marc Jacobs
Proenza Shouler

Pikad kleidid
Pikad kleidid, mis lõppenud suvel paljude garderoobi vallutasid, tulid selleks, et jääda. Kui sul on olemas lendlev mustriline kleit, siis järgmisel kevadel ilmub selle kõrvale samasugune kaunitar, kuid eelistatult ühevärviline.

Calvin Klein
Donna Karan

Suured mustrid
Mustritega on vist lood nii, et viisakalt vaheldumisi on moes kas suur või väike muster. Kevadel on siis käes suure mustri aeg ning väikesed lilled, mis ilmestasid lõppenud suve, jätavad hooaja vahele. Mustrites valitseb abstraktsus, sekka ka leopardi- ning uudse lähenemisena Hawaii mustrit.

Blumarine
House of Holland

Äärmuslik minimalism
Sitsidest-satsidest-volangidest ja kroogetest väsinud moesõber saab järgmisel kevadel rahulikult hinge tõmmata. Äärmuslik minimalism oli nähtaval nii New Yorgis, Milanos kui Londonis.

Calvin Klein
Jil Sander

Uued neutraalid
Neutraalsed toonid, mis sel aastal veel mannavahukarva, pööravad kevadel pilgud loodusesse. Rohi, liiv, taevas – kui kõigil neil värv minimaalse peale keerata, saadki toonid, mis kevadel moes.

Phillip Lim
Vena Cava

Oranžid välgatused
Kirkamatest värvidest torkas silma oranžilembus. Oranž on niivõrd positiivne värv, et piisab vaid väikesest killukesest, et kogu riietus elama panna. Julgemad võivad ennast aga pealaest jalatallani apelsinikarva riietada.

Jonathan Saunders

Karen Walker

Kui lõppenud on ka Pariisi moenädal, teeme sellel eraldi pikema peatuse, sest Pariis on - teadagi - koht, kus sünnib kõige rohkem trende, mis kestavad kauem kui ühe hooaja.