Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Sügismoe kümme käsku

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
10.09.2012

Moelavade kirevat mitmekesisust pole just ülearu lihtne praktikas rakendada. Vaata kõiki tähtsamaid moeelemente, mis sel sügisel väärivad tingimata selga proovimist ning ka neid, millest oleks targem loobuda.

"Mood tegelikult ei käsi midagi, eks ta ikka inspireerib ja soovitab," selgitas Tallinna Kaubamaja loovjuht Kristina Herodes. "Kuid täna on moepildis hulk teemasid, milles lihtsalt nii palju ilu, optimismi ja värsket energiat, et nende selga panemata jätmine on küll selge surmapatt! Inimeste jaoks on alati kõige tähtsam küsimus – mis siis täna moes ei ole? Populaarne on vastata sellele, et kõik on moes, kuid see on tegelikult üks ilus ja ümmargune vale."

Vaata ka Kaubamaja sügismoe filmi, mis annab ülevaate olulisematest moetrendidest viie minutiga

5 moeasja, mida tingimata proovida

1. Modernne kostüüm
Kostüüm tähistab suurejoonelist tagasitulekut. Pane tähele huvitavaid uusi lõikeid, värsket siluetti – näiteks avaraid jakke ja kolmveerandpikkusega käiseid ning julgeid värvitoone. Stiilseima tulemuse saamiseks tasub detailide ja lisanditega jälgida minimalistlikku joont.

2. Kolmeosaline ülikond
Meestemoe absoluutne hitt on elegantne vestiga ülikond. Kõik ei pea olema samast kangast, kuid võiks värvigammalt harmooniliselt kokku kõlada. Soositud on ka julged kontrastid lipsu, särgi, pintsaku ja vesti vahel.

3. Fooritulena mõjuv mantel
Sügise parimad mantlid on värvikad või fantaasiarikkalt mustrilised. Toonidest on aukohal punane, merevaigukollane, lilla ja sinine. Mustritest on soositud pepita ruut, stiliseeritud lill ja ajalooline ornament.

4. Nahkne naiselikkus
Nahast kleidid, detailid ja naiselikud jakid on hoopis midagi muud, kui selle materjali puhul tavaliselt näinud oleme. Naha-kanga kombinatsioonides on eksperimenteerivat ja jõulist elegantsi.

5. Ükskõik milline ese pitsist
Pitsimustrid teevad ilma romantilistel kleitidel, pluusidel, seelikutel, jakkidel, ülerõivastel, aksessuaaridel ja sukkpükstel. See on sügismoe romantilisim kapriis.

5 moeasja, millest eemale hoida

1. Igavturvaline kostüüm
Kui midagi tundub nii turvaline, et sellega on võimatu eksida, on tegu just selle sügise moepaariaga. Rõivad, mis ei ärata ainsatki emotsiooni ei vääri kindlasti seda, et neis oma säravaid päevi veeta.

2. Haraka talveunenägu
Liig õhukestest rõivastest ja ülearu hoogsatest paljastustest tasub loobuda juba stiililistel kaalutlustel. Sügisene välkuv naba, mikroseelik ja kuristikuna sügav dekoltee ei lisa küll kellelegi seksapiilset sarmi.

3. Pusaromantika-kleit
Palju volange, detaile, kuhjatud kaunistusi ja muud moemüra mõjub täna nii, nagu poleks disainer isa ka täpselt teadnud, mida ta teeb. Kaasaja lihtsast ja puhtast stiilist on sellised rõivad valgusaastate kaugusel.

4. Detaililiialdustega tervik
Suurim viga stilistikas on nähtavalt ülepingutatud mulje. Nii nagu me iga sõrme otsa tingimata sõrmust ei sobita tasub ka detailidega piiri pidada, ühest aktsendist piisab täiesti.

5. Ükskõik milline ese sünteetikast
Mood on juba mitme hooaja eest küll eksperimenteerivad tehismaterjalid taas mängu võtnud, kuid sel sügisel on aukohal taas naturaalsed kangad. Kõik trendikad efektid ja kaitsvad töötlused on samuti peidetud väärikatesse villakangastesse, sametisse ja siidi.

5 detaili, mis päästavad päeva

Fantaasiarikas kübar – vali midagi värvikat, põneva vormiga ja julget.
Kirkavärvilised kindad – sobita need mistahes toonis tervikuga ja tulemus saab põnev.
Pilkupüüdvad sukad – moeteemade kontsentraat nii värvis kui mustris särab sukamaailmas.
Kaunistav krae – ajalooline rikkalikkus ehitud krae vormis on väga tänapäevane.
Pirakas pross – suured rosetid, nahklilled ja kivid, kinnita see kuhu iganes soovid.

Vaata ka Tallinna Kaubamaja moeshowd Joovastavalt punane sügis

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee