Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Joovastavalt punane sügis

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
05.09.2012
Foto: Meeli Küttim ja Egert Kamenik

Eesootav sügis kütab kirgi punaste toonide ja veinikarva varjunditega. Erksad värvid on sel hooajal leidnud koha nii rõivastel, jalatsitel kui aksessuaaridel ja mõjuvad sügises lausa vastupandamatult.

"See on tõesti tõsi, et värvid ei kao sel aastal kuhugi ja tavapärase musta-pruuni gamma asemel tervitab meid üks julgemaid ja värvilisemaid sügiseid läbi aegade," rääkis Tallinna Kaubamaja loovjuht Kristina Herodes. "Värvilisele hooajale võib julgelt vastu minna, kui tõmbad selga erksa retrostiilis kleidi, elegantse mantli, jalga värvilised sukad ning paned pähe pilkupüüdva kübara."

Vaata Tallinna Kaubamaja moeetendust, klikates fotol!

Sügise kuninglikumad toonid on veinikarva punased, kuhu kuulub kogu spekter sügavlillast nebbiolost kuni noore rubiinja pinot noir’ini. "Need rikkalikud toonid sobivad paljudele ja rõhutavad hästi nii suvelõpu päevitust kui aristokraatlikku kahvatust,“ selgitas Kristina Herodes. „Ühte punakat tooni võib kanda pealaest jalatallani, kuid komplekti võib panna kokku ka erinevatest lillakas-punakatest varjunditest. Eriti vastupandamatud on veinitoonid  aga kingadel ja aksessuaaridel, pannes nahapinnad lausa elama."

Kirsiks tordil on leegitsev punane – just seda värvi kleidis naistest on loodud läbi aegade enim laule ja kunstiteoseid. "Karmiinpunane näeb võrratu välja modernsetel kleitidel, kostüümidel, detailidel ja loomulikult huultel. Kui punasele juba panuse teed, on kindel, et sind märgatakse," soovitas Kristina Herodes. 

Sügispaletile lisavad põnevust ka uudsed sinised ja rohelised toonid. Neist põnevaimad on külmad rohekad varjundid, mis meenutavad pigem smaragdlinna võlurilossi kui vanaema salatipeenart. Siniste toonide spekter liigub taevasinistest kergetest toonidest elektrisinise ja sinilillani välja. Siinses värvimeres saab kõige kaunimad harmooniad tänavu toone omavahel kombineerides, vältides teravaid kontraste.

Üks pilkupüüdvaid värve on veel merevaigukollane, mida toetavad põletatud oranž ning terrakota. "Merevaik ja tema sõber kuldooker on sügises täiesti harjumatu värvienergiaga, kuid see energia on soe ja lisab sära," märkis Kristina Herodes. "Murtud kollane värvilaik sobib üllatavalt paljude värvitoonidega – näiteks kontrast musta, halli, pruuni või bordoopunasega loob sügiseselt sumeda terviku."

Retroteemade kõrval on sel hooajal inspiratsiooni ammutatud ka päris kaugest minevikust – moeajaloo aardekirstust on välja kaevatud absolutismiaja luksus, Edwardi ja Victoria ajastu pilkupüüdvad detailid. „Ajaloo teema lisab sügis-talve nii vajalikku romantikat. Diadeemid, sametpaelad, pitsid ja ornamendid on segatud kokku tänapäeva lühemate lõigete ja lihtsama stiiliga. Suureks hitiks on pidulik dekoratiivne krae, mida saab kanda ehtena,“ rääkis Kristina Herodes.

Kuid kogu sellel veetlusel on olemas tumedam pool, sest moepüünel kõnnib sügisel ka tume, iseteadlik ja terava siluetiga kuri kaunitar. See gooti-mõjuline look on dramaatiline – kõrvutatud on lehvivat ja liibuvat, läikivat ja matti musta. Nahk ja nahksed detailid  lisavad rõivastele veelgi võimukust.

Meestemoele puhuvad elu sisse jõulised värvid. Olulisim moevärv meestel on sinine, kuhu kuulub kogu spekter elektrisinisest öösiniseni. Veinipunast tasub proovida põneva detailina - punase kingapaari, lipsu, särgi või pükste kujul, tasakaalustades seda musta-halliga.

Meestemoes on sügisel au sees elegantne ja viisakas härrasmehestiil, kuid seda tänapäevaselt vabal viisil. Mugavaim ja mitmekülgseim rõivas on pehme ja retrostiilis pintsak loomuliku õla ja pealepandud taskutega.

Ajaloolist hõngu toovad moodi väärikad inglise härrasmehed Oxfordi stiilis kingade, vestiga ülikondade ja elegantsete kaabudega.

Pisiasjad on meestemoes tähtsad, näiteks kaabu või soni, sallkrae, kaelaside, dekoratiivsed detailid ja karusnahad. Kindlasti tasub tähelepanu pöörata jalanõudele – šikk, jõulise joonega saapapaar on meheliku sügismoe kindlaks vundamendiks.

"Ülikond ning heast villakangast mantel on mõistlik investeering. Ka lipsukandmiskomme tasub endale taas sisse harjutada, sest rohkem viisakust stiilis loob teatavasti kaasa rohkem usaldust, mis on meestele kasuks nii tööl kui eraelus," rääkis Kristina Herodes.

Uudista sünnipäeva melu:

.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee