Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Retro rokib!

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Pamela Peepson ja Grete Astover
28.06.2012
Foto: Liisa Põder

VINTAGE POP UP (Elina Naan)

Mis koht on Vintage Pop Up?
Vintage Pop Up on eklektiline äkk-vintage-välgatus. Meie kaupa ei iseloomusta ühtne joon või tohutu stiilipuhtus; soovime pakkuda nii hullumeelseid stiilipeoleide kui rahulikke mõnusalt ajastutruusid igapäevarõivaid erinevatest aastakäikudest. Sinna juurde kingi, kotte või ehteid? Ikka saab! Asume Telliskivi Loomelinnaku esimesel korrusel ja silma saab meil peal hoida Facebookis.

Kuidas saad aru, et mõni riideese on retro?
Retroriietega tekib tavaliselt selline mõnus äratundmishetk. Olgu see siis meenutus (vana)vanemate riidekapist või hoopis aastakümnete tagusest lemmikfilmist. Me kõik mäletame tegelikult teatud mustreid, lõikeid, materjale ja mis kõige tähtsam: kvaliteeti! Kui aastatetagused riided-aksessuaarid on kümneid ja rohkemgi aastaid kenasti vastu pidanud, on suur tõenäosus, et nii saab see olema veel kümnendeid.

Milline on Sinu retrosoovitus?
Naised võiksid rõhutada pihta. Kanda rohkem kehasse töödeldud seelikuid, kleite, pükse. Tähtis on olla naiselik, kuna viimastel kümnenditel on naised kandnud pigem lohvakaid riideid.

Räägi üks retrolegend.
Vintage’iga on tavaliselt naljakas see, et nooremaid panevad erinevad retroleiud rohkem õhetama kui vanemaid. Näiteks pidid praegu nelja- ja viiekümnendates eluaastates inimesed neid samu asju kandma omal ajal põhjusel, et midagi muud polnud saada. Seepärast on neil praegu ka raske vaimustuda millestki, mis kunagi oli kohustuslik ja ainuvõimalik.

Ent oleme siiski näinud pealt mõnusaid olukordi, kus ka vanemad inimesed kohtuvad heldimusega oma vanade lemmikutega, meenutades, et: „Oh, oli ikka ilus see ülikooliaeg, kui sai just sellist seelikut kantud, nagu teil siin müügil on!“

FOXY VINTAGE

Vene tänaval tegutseva retrobutiigi Foxy Vintage tegusat kaptenit Jana Solomit Femmel küll kohata ei õnnestunud, kuid see-eest saime stiilisoovituse kaupluse klienditeenindajalt Maria Metsalt, kes täitis vapralt ka antud ülesande riietada modell.
 
Milline on Sinu retrosoovitus?
Retrolooki taotledes pole mõtet kopeerida üks ühele. Oluline on kombineerida võtmedetailid enda isiksusega vastavalt, et visuaalne väljanägemine oleks tasakaalus isikupäraga.

Femme jumaldab retrot ja on kohal ka Retrolegendil, püüdmaks kaamerasilma ette parimaid retropärleid! Kohtume nädalavahetusel Tallinna lauluväljakul!

Suured tänud vapustavatele modellidele Gretele ja Holgerile.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee