Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Appi! Puuvilja-paanika!

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
04.05.2011
Foto: Scanpix

Suussulavad õunad ja prisked pirnid, mahlased melonid ning ahvatlevad arbuusid, värsked viinamarjakobarad ja intensiivsed tsitruselised... Jah, sel kevadel on puuviljad leidnud taas oma tee kangastele ja catwalkidele, rääkimata moegurude südametest, olles kevadiste mustrite hierarhia vaieldamatus tipus. Nii Stella McCartney, Zac Posen, Prada kui ka Moschino on näidanud oma kevad/suvi 2011 kollektsioonides just puuviljade triumfi.

Siiski pole see esimene kord, kui loodus leiab tee tekstiilile. Juba 1969. aastal ilmusid Itaalia Vogue'is Gianpaolo Barbieri ja David Bailey pildistatud fotod siresäärsetest modellidest kandmas valget minikleiti ning heledat mantlit, mida kaunistasid suured lihtsakoelised õunapildid. Samal aastal ehtis Vogue'i lehekülgi ka Justin de Villeneuve’i foto Twiggyst, kes kandis laiaäärelist kübarat ja romantilist suvekleiti, millele lisasid aktsenti suured veripunased kirsidetailid.

Moeajalugu kordub ning tulles tagasi tänapäeva, näeme, et Stella McCartney on oma kevad/suvi 2011 lemmikuteks valinud kollase-, oranži- ja greibipunase-kirjud lopsakate roheliste lehtedega tsitruselised ning teinud neist oma lihtsate selgejooneliste ja puhtalõikeliste kleitide, bleiserite ning tuunikate vaieldamatud kangelased. 

Moschino on läinud peaaegu sama teed ning võtnud fookusesse tsitruseliste kõige kibedama esindaja - sidruni. Tütarlapselike, puhvis varrukate ja rõhutatud pihaga minikleite katab erkkollane üleelusuuruses massiivne sidrunitrükk, mis mõjub küll jõuliselt, ent ei kaota sealjuures oma romantilist joont ja värskust.

Popkultuuri mõjutustega ultramoodsad päikeseprille kandvad ananassid ja naeratavad arbuusid on muidugi Zac Poseni pärusmaa. Zac Spoke’i kevad/suvi 2011 kollektsioon on julge ja mänglev, seksikas ja piisavalt nurgeline, vampnaiseliku vürtsiga. Nagu Zac Poseni puhul kombeks, on nii lõigete kui mustritega püütud rõhutada eristuvust ning erilisust.

Prada äärmiselt kireva kevad/suvi 2011 kollektsiooni peaosatäitjateks on aga banaanid ning nende suurimad austajad - väikesed ahvid. Elujõulisus, troopika, kõige kirkamad toonid, neoonsed varjundid, vabalt langevad lõiked, trükimustritega mängimine ning puhas rõõm iseloomustavad Prada selle hooaja hitte. Näiteks on tüüpiline meeste Hawaii-särk teinud läbi totaalse muutuse ning saanud kelmikaks üleni banaanidega kaetud naiste suvesärgiks. Prada kevadsuviste lõigete puhul on panustatud laiadesse vormidesse ja vabalt langevusse, mis tähendab, et kevadõhk pääseb kergelt ja mõnusalt naha lähedale.

Ava galerii, klikates pildil! 

Kuidas siis tundub, kas puuvilju pigem süüa või kanda neid seljas? Või ehk hoopiski mõlemat?

• Kui oled õmblushuviline, uuri, mida pakuvad meie kangapoed - mõnus õhuline puuviljatrükiga suvekleit või kergelt lendlev suveseelik oleks ju päris ilus näiteks Haapsalu rannaäärsel promenaadil jalutamiseks.

• Kui Sa ei taha aga üleelusuuruses puuvilju seljas kanda, kuid ihaled siiski väikese vitamiinidoosi järele, meisterda omale näiteks pudipadi- või ehtepoodides müüdavatest puuviljakujulistest julladest tore pross, kõrvarõngad, käevõru või juuksekaunistus. 

• Ettevaatust suurte mustritega: need võivad Sind optiliselt suuremaks teha!

Pead tööle, puuviljad selga ja kõhtu ning mänglevalt kevadesse!

Loe ka: Uus kevad pildis ja Kevadised moetoonid

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee