Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Keebid - selle talve must-have! (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Vivian Lepp
01.12.2010
Foto: Scanpix

Keebid on olnud moepildis üht- või teistviisi läbi mäletatava inimajaloo: alates keskaegsetest mantlitest 16. sajandi õlasallideni; militaarsetest ohvitserikeepidest ja 1940ndate karusnahksetest suurtest kraedest 1960ndate narmastega pontšodeni. Kuid ajast, mil tagasihoidlik pontšo tegi läbi hipiliku uuestisünni, kadus keep oma tagasihoidlikumas ja klassikalisemas vormis tänavapildilt. Kuni tänaseni.

Keep on tagasi ühe peamise talvetrendina, olles tõeliste fashionistade kindel stiilielement number üks.

Jaeger. Talv 2010                    /              New Yorgi tänavapilt

Keebid
Laiemalt vaadates on keep ükskõik milline välisrõivas, mis avaneb eest ja millel pole varrukaid – tavaliselt on sel lihtsalt avad käte jaoks. Keebid võivad olla ringikujulise disainiga, aga ka sirgelt nelinurksed.

J. Crew Talv 2010

Keep-mantel
Keep-mantel on tavalisest keebist pikem, ulatudes tüüpiliselt sääremarja keskpaigani, kuid võib ulatuda ka pahkluuni. Selline keebitüüp on varrukateta; pigem mähitakse see ümber  suure ja mõnusa sallina, mis on suurepärane ja ülistiilne külmakaitse.

Sallid ja kraed
Tavaliselt lohakalt sätitud või õlgade ümber mässitud. Enamasti lisatakse sall või krae õhturiietusele elegantsi lisamiseks. Traditsiooniliselt on sellised sallid-kraed luksuslikust kangast nagu siid, brokaat, karusnahk.

Luella. Talv 2010
Pontšod
Pontšo on enamasti peaavausega ruudukujuline kangatükk.

Marc Jacobs. Talv 2010

Erinevad stiilid
Elegantne  – ammutab inspiratsiooni 1920ndate vabamast kookonstiilist, viie- ja kuuekümnendate ümaramate vormidega keepidest ning kraedest. Mitte miski ei ületa sellist klassikalist elegantsi, millest õhkab üks vintage-stiilis keep.

Donna Karan Talv 2010                          /                       Valentino. Talv 2010

Gooti – gootiliku hõnguga rock-tšiki stiil: mustad ja nahksed keebid.

Guy Laroche. Talv 2010 / Yigal Azrouel. Talv 2010

Sel hooajal on keepide puhul põhirõhk asetunud luksuslikule kangale ning modernsetele detailidele (krooked, karvased lisandid, nööbid). Moepildis varieeruvad erinevad lõiked ja pikkused: jaki-stiilis keebid, mis on rohkem pontšolikumad ja pikemad, või militaarsete mõjutustega keebilised.

Neutraalsed toonid on traditsioonilised ja alati moes, kuid vapustava väljanägemise tagavad ka hall, madrusesinine ja oliiviroheline toon.
Julgemale trendijüngrile on keep parim rõivastuselement, millega end kaunistada ja samal ajal sellest lõbu tunda. Ja kuna keep on nii suur ja lohvakas, mahutab see enda alla mitmeid kampsuneid ning isegi väikese jope, et krõbeda pakase eest sooja hoida.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee