Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tere tulemast tagasi, grunge! (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Vivian Lepp
10.03.2010
Foto: Scanpix

Mitte kõik meist ei mäleta ega pole isegi näinud aega, mil tänavapildis valitses grunge-stiil. Tegu oli 1990te aastate esimese poolega, mis tõi endaga kaasa flanellsärgid, suured riided ja kultusbändi Nirvana. Nüüd, 20 aastat hiljem, on grunge taas tegemas kiiret ja vihast comebacki.

Ei saa öelda, et grunge-look on vallutanud moelavad New Yorgis, Milanos, Londonis ja Pariisis (praegu toimuvad sügis-talv 2010/2011 moenädalad), kuid võib tõdeda, et see stiil on mõjutanud mitmeid disainereid ning erinevaid pisidetaile nii meigis kui rõivamoes.

Aga enne, kui tormad kapipõhjast välja otsima vana ja suurt samblarohelist kampsunit, oota ja vaata: tegemist on küll grunge-stiiliga, aga seda on kohandatud uue aastatuhande ja valitsevate moesuundadega. Siinkohal toomegi Sinuni mõningaid noppeid, näiteid ja stiilivihjeid otse moelavadelt, kust võid leida just endale sobiva positsiooni uue grungega kaasaminekuks.

Kõige üheksakümnendlikuma hõngu on saavutanud moekunstnik Nicole Miller New York Fashion Weekil, kus modellid kandsid väikeseid musti kootud mütse, suuri nahast (või ka villasest riidest) biker-jakke ja kapuutsiga pusasid. Toonidest olid domineerivaks must, tumehall ja -sinine.

Nicole Miller
 

Grungelikku meiki sai näha Rag & Bone’i, Alexander Wangi ja Peter Somi catwalkidel.

Rag & Bone’i modellide look oli katemossilikus üheksakümnendate stiilis: tume silmameik ehk siis musta laineriga võõbatud silmad ja juuksed keskelt lahku kammitud. Keha katsid ruudud, sallid ja suured kudumid – kõike väga palju ja üksteise peale kuhjatult.

Rag & Bone
 

Kõige grungelikuma soengu tõi lavale Alexander Wang. Ta ise nimetas vastavat väljanägemist "Ood emole" – lahtised juuksed küljelekammitud tukaga ning juuksejuured kaetud paksu geelikihiga. Modellide rasvane ja võidunud pruun silmameik toetas sama suunda.

Peter Somi modellidki astusid lavale grungeliku meigiga. Tegelikult võiks tema etenduse meiki nimetada glämm-grungeks. Õrnalt kuldne ja sädelev lainerijoon silmadel kontrastiks ülitäpselt tumelillaks võõbatud huultele.

Alexander Wang / Peter Som
 

Varsti saabub meile gooti-kevad ja seejärel grunge-sügis, kuid mida toob järgmine aasta – ei me ette tea! Mood üllatab ja meie ootame neid üllatusi põnevusega. Mõnusat kevadet!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee