Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Suled puhvi, mu daamid!

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
25.02.2010
Foto: Scanpix

Vaikselt hiilib ligi aeg, mil asendada talvekuudel nii armsaks saanud räätsad (või mille muuga Sa nendel otsatutel lumeväljadel ikka liigud?) siredate kontsadega ning vill ja lambanahad millegi natuke vähem külma eest kaitsva, kapriissema ja glamuursemaga. Nagu näiteks sulgedest miniseeliku või -kleidiga.

Suled ja seelikuks? võib ehk mõni ontlikuma moemeelega kodanik põlglikult või lausa murelikult mõelda. Ent kui eelarvamused pensionile saata, avastad peagi, kuivõrd hunnitu riidetükiga sulgedest seeliku näol tegemist on. Ilus, naiselik ja seitsme penikoorma raadiuses kõigi pilke püüdev.

Selleks, et oma sulgedest seelikuga häid suhteid hoida, pead Sa alati ja iga hinna eest üht tõde meeles pidama: Sinul ei tohi olla teisi jumalaid oma sule-seeliku kõrval! Sulgedest miniseelikule kõrvaseid valides pea silmas, et seesinane seelikuke ongi päevakangelane ja kõik muu olgu ääretult lihtne.

Hästi sobib näiteks mõni minimalistlik topp, pluus või kampsunike. Kuna sulgedest seelik mängib niikuinii vormidega, võiks ülemise osa juures hoiduda üleliigsetest volüümidest ning soosida kehasse hoidvaid rõivaid. Kõiksugustele mustri- ja tekstuurimängudele võiks eelistada ühevärvilisi lihtsaid ja pretensioonituid kangaid. Pluusisabad pista alati seeliku sisse, mitte ära jäta alaäärt seeliku peale, kuna nii riskid lohaka üldmuljega ning lisaks tapad julmalt nii kauni liivakellafiguuri-efekti.

Viksilt ja viisakalt tuleks ümber käia ka aksessuaaridega. Ei mingeid hiiglaslikke kõrvarõngaid, kaelakeesid ega käevõrusid. Samuti võiks mõõdutundega suhtuda suurtesse ja keerukatesse soengutesse ning ilutsevatesse juukseehetesse. Ka meik olgu pigem tagasihoidlik kui suurustav. Mis kingadesse puutub, siis otsusta tagasihoidlikuma värvigamma ja klassikalisema lõikega jalatsite kasuks. Suhteliselt riskivabaks valikuks on mustad või ihukarva stilettod või kergelt küütlevad rihmikud.

Kui eelpoolnimetatute vastu eksimine on lihtsalt noomimist väärt, siis lauskuritegu on ennast üle kere sulgedesse matta – seelik olgu ainus, mis sulgedest! Ei mingeid sulgedest ehteid, kingi ega keepe-boasid lisaks. Vastasel juhul ei maali Sa endast pilti kui stiilsest ja trenditeadlikust naisest, vaid kui sulgivast kodukanast.

Alice + Olivia Sügis 2010 kollektsioon

Sulgedest rõiva valikul tasuks jälgida, millise materjaliga konkreetse riidetüki puhul tegemist on. Saadaval on nii peenema kui ka jämedama tekstuuriga sulgedest valmistet seelikuid. Samuti on valikus pikema või lühema sulgkattega seelikuid. Peenema ja lühema sule puhul on ka seeliku vorm tagasihoidlikum ja seelik vähem puhevil. Seevastu jämedama ja pikema sule puhul on seeliku vorm kohevam ja silmatorkavam.
 
Kes sulgedest rõivaste kahuste vormide ees väikest hirmu tunneb, võiks mekkida neid seelikuid-kleite, mis vaid osaliselt sulgedega kaetud. Näituseks võiksid daamid, kellele pole kingitud Jennifer Lopezi peput, katsetada seelikutega, millel suled katavad üksnes tagaosa (šnitti võib siinkohal võtta kunagi ammu Carrie Bradshaw seljas nähtud Vivienne Westwoodi nn bum-minist). Lopsakama puusamoega daamid võiksid õnne proovida seelikute-kleitidega, millel ainult alumine ääreosa sulgedega ehitud.

Värvidest on armastatud must, hall ja õrnroosa. Must – nagu tavaliselt – on kindla peale minek. Hall on riskivaba valik, ent siiski meeldiv vaheldus klassikalisele mustale. Roosakad toonid on aga lihtsalt vastupandamatud ning soojadesse kevad- ja suveõhtutesse lausa loodud.

Sulgedest seelikuga kõlab hästi kokku mõni kena ja maitsekalt valitud vöö. Musta seeliku puhul võib eelistada laiemat vööd samas, kui heledamate toonidega sobib peenem ja säravam (näiteks hõbedane).

Kusjuures: kes sulgedest seelikut miskipärast oma garderoobi integreerida ei taha, võiksid katsetada näiteks sulgedega ehitud käekotikese, kingade või peleriiniga. Tagasihoidlikumad  katsetagu suliste ehetega nagu kõrvarõngad, prossid ja kaelaehted. Aga nagu enne juba märgitud sai: sulised aksessuaarid ja suline seelik ei sobi kohe kuidagi kokku. Kui eelistad esimest, pane viimatinimetatu kappi tagasi ja vastupidi.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee