Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Uus trend – moelaenutus! (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
16.09.2009
Foto: Photobucket

Karm aeg nõuab nutikaid ideid: pitsitatud moegurmaanid üle maailma on leidnud uue viisi käe kõrgmoepulsil hoidmiseks – moelaenutuse. Mõne äri madalseis tähendab teisele hoopis hoogustumist, nii vohab online moerõivaste ja -aksessuaaride laenutus just majanduslanguse tõttu.

Ameerika Ühendriikides, Austraalias ja Suurbritannias on populaarsust kogumas võrdlemisi uus ülemaailmne trend - kõrgmoe laenusaidid, mis pakuvad ostuhinnast märksa odavama hinnaga kottide-kingade-riiete üürimist nädala või kuu pikkuseks perioodiks.

Kõrgmoe laenamisele andis hoo sisse mängufilm "Seks ja linn", kus Carrie assistent Louise kasutas oma tööintervjuul laenatud Louis Vuittoni kotti, mille oli üürinud firmast Bag Borrow or Steal. USA klientuurile on suunatud ka From Bags to Riches. Veebilehelt leiab  tooteid sellistelt kõrgmoebrändidelt nagu näiteks Prada, Louis Vuitton ja Chanel.

Suurbritannia fashionistad saavad tippdisainerite kotte laenutada veebilehelt Fashion Hire. Kliendistaatusesse saab astuda vähemalt kolmeks kuuks, kuuhinnaga £9.95 (178 kr). Kliendibaasi kuulub naisi üliõpilastest professionaalide ja kodukanadeni. Kotte saab laenutada kuude kaupa, hind sõltub konkreetsest eksemplarist, varieerudes £30-£130 (536-2326 kr) vahel, lisaks kohaletoimetamise tasu £12.99 (232 kr). Koti laenutamise ajal arvestatakse selle kandmisest tuleneva kulumise või rebenemisega, kuid kindlustus ei kata koti vargust ega kaotust. Laenutus puhastab ja hooldab oma esemeid ise, nii et kandja ei pea selliste asjade pärast muretsema.

Austraalais lööb laineid üks selle mandri suurimaid moelaenutuse veebilehti Love Me and Leave Me. Saidil on juba üle viie tuhande liikme, kes lisaks laenamisele saavad meeldivuse korral osta soodushinnaga disainertoodangut.  Love Me and Leave Me laenutab näiteks Prada kleiti (originaalhind 17 570 kr) nädalaks 1386 kr ja kuuks 2311 kr eest.

Lisaks kõrgmoele võimaldab USA firma iLetYou laenutada ka kõikvõimalikke muid tooteid. Veebilehel esitleb oma kaupa üle 65 000 USA poe, laenutatakse nii riideid, jalatseid, kotte, elektroonikat, kaameraid, mööblit, kunsti, ehteid, dekoratsioone jne.

Lisaks sellele, et soovijail avaneb suurepärane võimalus kanda kõrgmoodi suuri summasid kulutamata, on laenusaitidel teisigi eeliseid: need on kui põhjatud riidekapid, mis võimaldavad kiirelt muutuva moega kaasas käia. Kes tahakski kanda sama kleiti enam kui paar korda – riiete rent annab võimaluse sellest hoiduda, vahetades juba korra kantud kleidi järgmise vastu. Ja kui tõesti peaks tekkima soov sama kleiti hiljemgi kanda, võib selle pärast laenutusest välja osta! See on ka võrdlemisi loodust säästev tarbimine.

Siinkohal tõstatab Femme küsimuse: miks pole moelaenutus veel Eestis kanda kinnitanud? Meile on tuttavad videolaenutus, peoriiete või pulmakleitide ja karnevalirõivaste laenutused. Eelmisel nädalal avati esimene veebipõhine kingakaubamaja, miks mitte järgmisena avada veebipõhine kõrgmoelaenutus, kus saaksid kaasa lüüa kodumaised disaineridki! Veebileht Rendi.ee pakub küll kinnisvara, transpordivahendeid, inimesi ja teenuseid, meelelahutust, ehitustarbeid jm, kuid kõrgmoe disaintooteid sealt veel ei leia. Kuid miks mitte see idee üles võtta ning sinna ka moelaenutus lisada, lehekülg veidi üles glämmida ja ilusate asjade pakkujad nende soovijateni tuua? Selle asemel, et oma Ameerika vanatädi pärandatud Chaneli kleidikest kapis kopitamas hoida, võiks selle ju hoopis raha teenimise eesmärgil välja rentida!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee