Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Varbad geeliseks (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Piret Sammel
09.07.2008

Paljaid varbaid jagub hetkel igale poole: alates sekretärineiudest, kes oma uhkete stilettodega mööda kontorit ringi tipivad, ja lõpetades kuumal liival peesitajatega, kelle varustusse kuuluvad tagasihoidlikud varbavahekad.

Pilku püüab aga see, et paljud on oma varbad unarusse jätnud. Mitte, et nad otseselt silma riivaksid - kes meist ikka saaks sünniga kaasa kingitud eripärasid muuta! -, aga kuna suvel on moes mustrid, lilled, igal võimalikul pool värvilised sätendavad kivikesed ning kõik muu lustlik ja vallatu, siis miks mitte see ka oma varvastele üle kanda. Kogub ju aina enam populaarsust ka varbaküünte katmine geeliga (pole see enam ammugi ainult sõrmeküünte pärusmaa!), seda enam, et mõnusalt uudse ja huvitava tulemuse saadki siis, kui nii varbad kui ka sõrmed kauni terviku moodustavad.

Protseduur ise on täpselt sama lihtne kui geeli kandmine sõrmeküüntele: esiteks antakse küünele õige kuju, siis pannakse küüneotstele valge geel, mis kuivatatakse lambi all, ning lõpuks kaetakse varbad spetsiaalse geeliga.

Kui lähed salongi, pead aga kindel olema, et varbaküüned on terved, sest kui esineb seenhaigusi, võivad geelküüned asja vaid hullemaks teha, kuna geeli ja naturaalküüne vahele võib jääda niiskust, mis on just sobiv koht bakterite kasvuks. Seetõttu ära solvu ega tunne end puudutatult, kui kosmeetik esitab isiklikke küsimusi a la milliste kingadega Sa tavaliselt käid, kas Su jalgadel on komme higistada või on Sul kunagi küünehaigusi esinenud. Geelküüsi pannakse ju ikka ilu, mitte ravi eesmärgil!

Samuti on oluline teada, et varbaküüsi tavaliselt ei pikendata, kaetakse vaid õhukese geelikihiga, ning kogu protseduur ise võtab aega kindlasti kaks tundi kui mitte rohkem. Sellest ei tasuks aga kohkuda, sest tavaliselt pakuvad salongid eraldi veel mõnusalt lõõgastavat pediküüri ja jalamassaaži.

Pediküüril on ka puhtpraktiline otstarve - nii eemaldatakse surnud rakud ja lihvitakse küünepind siledaks, et tagada geeli korralik pealpüsimine ja ilusam lõpptulemus. Seetõttu pole mõtet ka värvitud varvastega salongi minna, sest nagunii võetakse lakk seal esimese asjana kohe maha.

Kuigi erilist kodust hooldust geelpediküür ei vaja (piisab vaid tavalisest jalgade kreemitamisest-õlitamisest ning vajadusel väljakasvanud küüne lühemaks viilimisest), nõuavad geelküüned siiski nii umbes iga kaheksa nädala tagant salongihooldust, mille käigus kaetakse väljakasvanud osa uuesti geeliga, lühendatakse küüsi ja eemaldatakse surnud nahk.

Varbaküünte geeliga katmise plussid on:

1. geeliga saab ilusa kuju anda ka deformeerunud, murdunud, ebatasastele või koledate nurkadega küüntele;

2. geel püsib varbaküüntel pikka aega - 6-8 nädalat, sest varbaküüned kasvavad kaks korda aeglasemalt kui sõrmeküüned. See tähendab aga, et terve puhkuse jooksul ei pea Sa kordagi oma varvaste lakkimisele mõtlema;

3. geeliga kaetud varbaküünel ei ole teravaid servi, nii et kui tarvis, saab ka suka jalga tõmmata;

4. küünelakk püsib kauem kui naturaalsetel küüntel, läige ei tuhmu;

5. võimalik on valida nii tagasihoidlik prantsuse stiilis maniküür kui ka näiteks värviline geel, mille puhul jääb küünte lakkimise ja kuivatamise vaev üldse ära. Geelile saab lisada ka värvilisi kivikesi;

6. karta ei maksa sedagi, et geeliga jäävad varbaküüned pikad. Võimalik on lasta ka väga lühikesi küüsi teha ning prantsuse maniküüri valge ääris pikendab visuaalselt küünt niikuinii;

7. kasutatavad tooted on enamikul juhul 100% happevabad (aga alati tasub üle küsida) ja ei kahjusta seega küünt, vaid hoopis tugevdavad ja toidavad neid.

Punkti saad oma ilusatele varvastele panna näiteks mõne kena varbarõnga või jalaketi abil. Mõlemate valik on poodides lai, nii et igaüks peaks vastavalt oma maitsele midagi leidma. Kes juhtus nägema moefilmi "Saatan kannab Pradat", mäletab ehk, et ka selles filmis vilksatas korra peategelase varbas lihtne kullast rõngas.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee