Par(ad)iisitar

Kelly Kipper
29.11.2012
Foto: Scanpix

Sulge aken

Vanessa Paradis on ebamaine naine. Temas on ürgset seksapiili ja tahumatut ilu, rääkimata andekusest ja suurepärasest stiilivaistust. Piilusime legendaarse "Joe Le Taxi" esitaja riidekappi.

PÖFFi ajal saab prantsuse multitalenti näha režissöör Jean-Marc Vallée pärjatud linateoses "Café de Flore", mis viib vaataja müstilisele armastuse odüsseiale, kus põrkuvad tänapäeva Montréal ja 1960. aastate Pariis. Tarmukas Paradis pälvis kandva naispeaosa eest Kanada rahvusliku Génie filmiauhinna.

Lisaks lookas filmi- ja muusikaauhindade riiulile kuulub Vanessale ka kaks ihaldatud südant – Johnny Deppi ning moekeiser Karl Lagerfeldi oma. Prantslanna on oma unelevate silmade, kavala muige ning äratuntava hambavahega olnud korduvalt Chaneli reklaamnäoks. Esimest korda juhtus see juba aastal 1991, mil Vanessa oli Chaneli parfüümi Coco muusa.

Rääkides Vanessa Paradisi stiilist, tuleb nentida, et see on oma olemuselt prantslaslikult elegantne ja graatsiline, kuid väikese boheemlasliku kõrvalmaiguga. Aastaid on Paradis kandnud peaaegu muutumatuna püsinud soengut, mida iseloomustab sirge seitel ning salkus kiharad, mis pidulikumal puhul on kergelt laines või köidetud lohvakaks krunniks. Prantslanna vaieldamatuks meigilemmikuks on murelipunane huulepulk, mis rõhutab parimal viisil tema näo iseärasusi.

Mis puudutab rõivaid, siis ei saa üle ega ümber retrohõnguliste mustritega kleidikestest, nahkpükstest, leopardimustrist, tagidest ega mustast värvist. Kuigi Paradisi rõivastuses esineb piisavas koguses rokilikke elemente ning boheemlaslikku lohakust, jääb domineerima siiski naiselikkus ehk pikad seeliku- ja kleidisabad, lendlevad kangad ning haprus. Miski pole üleliigne, vaid täpselt paigas ja lõpuni õigustatud.

Mida võiks märgata?
• Esiteks võiks proovida Vanessa klassikat: punase huulepulga, klaari jume ja loomulikult laines juuste kombot. Vastupandamatult naiselik.

• Armastad pikki kleite ja seelikuid? Vanessa jumaldab neid. Sobita romantiline (siid)kleit/-seelik taljes nahktagiga.

• Mustvalge on alati kaunis. Vanessa tavatseb nii lihtsa kombinatsiooni puhul tuua mängu teravust materjalide abil. Kuidas kõlab üks valge sitspluus + nahkne seelik?

• Näita ennast. Prantslanna armastab lõikeid, mis paljastavad ta kauni dekolteejoone (avar V-kaelus), nõtke selja või pikad käsivarred. Võta preili Paradisilt pidude hooajaks šnitti!