Värvikirev sasipea

Kelly Kipper
31.08.2011
Foto: Scanpix

Sulge aken

Olles juba mitu nädalat kostitanud teid üdini naiselike persoonide, stiilinippide ja fotodega, otsustasime seekord võtta luubi alla kellegi, kes võib uhkustada nii androgüünse ilu kui kadestamisväärse stiilitunnetusega. Siin ta on – kriteeriumidele igati vastav Agyness Deyn.

Agyness Deyn Doc Martensi kampaanias

Sünnijärgse nimega Laura Hollins, kuid moemaailmas Agyness Deyni nime all tuntuks saanud kahekümne kaheksa aastase briti modelli visiitkaardiks on tumedate kulmudega piiritletud julge pilk ja lühike sasisoeng. Oma krutskeid täis veidi pungiliku olekuga võlus Deyn teiste seas ka legendaarse saapafirma Dr. Martens (mille "1460" saapaid ta sageli isegi kanda armastab) ning on nüüdsest mässumeelsete Docide uusima kampaania reklaamnägu.

Agynessi ja Doc Martensite karakterid on ühtmoodi nurgelised ja teravad. Pole siis ime, et paar aastat modellindusest eemal viibinud britt otsustas just sellele kampaaniale oma "jah"-sõna öelda. Deyni laitmatu nahk, hetkel plaatinablond poisipea ning sihvakas keha teevad temast täiusliku lõuendi peaaegu igale moekunstnikule. Piiludes aga Agynessi enda riidekappi, torkavad esimesena silma värvid – alustades neoontoonides bleiseritest ja retuusidest ning lõpetades punaseruuduliste ja sinilillade flanellsärkidega. Värvidele väärilisteks kaaslasteks on Deyni garderoobis metsikud mustrid op-kunstist džungliloomadeni.

Agyness on alati pidanud oluliseks oma jalgade eksponeerimist. Tema siredaid sääri on nähtud nii lõhkiste liibukate, kitsaste mustriliste pükste (reeglina ruuduliste), värvidest nõretavate alt laienevate teksade või hoopiski (üle põlve) põlvikute embuses. Samuti kuuluvad modelli lemmikute sekka väljaveninud moega värvikirevad kampsunid, neetidega nahktagid, pikad särkkleidid, karvased kuftid ning kõiksugu ruudu-triibulised kehakatted. Deyni head stiilitunnetust tõestab ka asjaolu, et vajadusel paneb Agyness selga elegantse, ent noorusliku lõikega kokteilikleidi, jalga kõpskingad ja kannab selle kõik imetlusväärselt välja.

Võtame Agynessist eeskuju
• Triibud, ruudud, mummud, täpid – vali oma lemmikmuster ja kanna terviseks!
• Tõmba jalga Doc Martensid. Neid leiab lugematutes värvides ja mustrites, nii et võid kindel olla, et leiad sobiva paari nii kleidi kui lõhkiste teksade juurde.
• Olgugi, et Sul on välja kujunenud omaenda stiil ja eelistused, proovi vahelduseks midagi täiesti teistsugust: tomboy versus femme fatale.
• Kui sügiseks sooja kampsunit otsid, eelista midagi värvilist ja mõnusat. Kui valid pikemat sorti paksu kampsiku, saad seda kanda erinevate ägedate liibukate või kirevate sukapükstega.

Loe ka persoonilugu Agyness Deynist.