Glamuurne heategevusüritus

Kelly Kipper
04.05.2011
Foto: Scanpix

Sulge aken

2. mail toimus New Yorgis tänavune Metropolitani kunstimuuseumi kostüümiinstituudi gala (MET Gala), mis on tituleeritud üheks maailma kõige glamuursemaks ja edukamaks heategevusürituseks. Nagu ütles New Yorgi linnapea Michael R. Bloomberg: "Londonis võib ju toimuda kuninglik pulm, aga meil on midagi palju vägevamat!"

Iga aasta maikuus toimuval heategevuslikul galaõhtul on fookuses kostüümiinstituudi kevadise suurnäituse avamine. Sel aastal tähistati viljaka, üheaegselt sünge, romantilise ning julge moelooja Alexander McQueeni elule ja tööle tagasivaatava näituse "Alexander McQueen: Savage Beauty" avamist. Metropolitani muuseumi direktor kommenteeris võimast, üle 100 rõivaesemega väljapanekut: "Seekordne näitus jätkab meie head tava: hoida au sees ja näidata disainerite loomingut, kes on muutnud ajaloo ja kultuuri kulgu, luues uusi võimalusi." 

2011. aasta MET Galale oli kutsutud üle 800 külalise ehk moe-, filmi-, muusika- ja ärimaailma suurkujud, kes lummasid nii üksteist kui fotograafe spetsiaalselt suursündmuseks valminud õhtutualettides ja šikkides ülikondades.

Nagu ikka, oli kaamerasilmade ees kümneid lihtsaid ja ilusaid kleite ning sama palju "vilede ja kelladega" ülekülvatud šedöövreid. Valisime välja 9 maitsekalt vinget lemmikkleiti, mis tõid veripunasele vaibale särtsu oma jõuliste karakterite, intensiivsete toonide ja isikupäraste lõigetega.

  

Ava galerii, klikates pildil!

* "Alexander McQueen: Savage Beauty" jääb New Yorgi Metropolitani muuseumis avatuks 31. juulini 2011.