Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kantri- ja kitšikuninganna

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
15.08.2012
Foto: Scanpix

Kui tavaliselt kirjutame rubriigis „Staari stiil“ kuulsustest, kelle maitsekusest ja elegantsist on palju õppida, siis seekord läheneme natuke teise nurga alt. Kantri kroonitud kuninganna Dolly Partoni stiil on igal juhul märkimisväärne. Kas maitsekuse või maitselageduse poolest, see jäägu juba igaühe enda otsustada.

Dolly stiil on kõige otsesemas mõttes kitš, mille väärikas kandmine tekitaks enamusele raskusi. Kantrikuningannale pole see aga probleem. „Teid üllataks, kui palju „odav“ välimus tegelikult maksma läheb,“ on Dolly Parton oma kriitikutele kerge irooniaga öelnud.

Kuuekümne kuue aastane kantritäht on tuntud oma meloodiliste lugude ja heleda kõlaga hääle poolest. Tegemist on naisega, kes on jäänud vankumatult truuks oma koloriitsele kuvandile: värisevale tämbrile ja silmapaistvale välimusele.

Mõeldes Dolly Partoni välimusele, tuleb esimesena silme ette plaatinablond tukaga juuksepahmakas, millest inspiratsiooni ammutanuna tõi Revlon üheksakümnendate alguses müügile isegi parukasarja, mille müüdavaimaks mudeliks osutus muidugi Dolly’s Own.

Parton kannab uhkusega ülitugevat meiki, narmaid, neoonseid õhtukleite, nahkveste, sädelevaid kleidikesi, litreid, pitse, satse ja taltsutamatuid soenguid. Naise lopsakas rinnapartii pole kunagi ülemäära varjatud. Ühelgi moepolitseinikul pole ent mõtet Dolly rõivastuse osas sõna võtta, kuna tegemist on naisega, kes ei tunnista moekuritegusid, vaid armastab iga narmakest ja jaburat detaili oma garderoobis. „Hea, et ma tüdrukuna sündisin, vastasel juhul oleksin drag queen,“ on naine naljatlenud.

Dollyle tuleb au anda. Nagu öeldud, pole lauljatari stiil küll klassikalises mõistes maitsekas, aga see on üdini tema ja läbi ning lõhki stiilne. Kantrikuninganna eneseteadlikkus ja oskus olla eneseirooniline võiks ent igaühele eeskujuks olla. „Ma olen täpselt nagu iga teine naabritüdruk - kui sa elaksid lõbustuspargi kõrval,“ on lauljanna märkinud.

Partonil on imeline omadus jääda iseendale ja oma maitsele truuks ka siis, kui kriitikuid on jalaga segada. Ta pole kunagi jäänud pildile tõsise, vihase või nukrana, vaid ikka ja alati naeratades ning pulbitsedes elurõõmust ja enesekindlusest. Just seda peaks Dolly stiilist ja olemusest õppima: oskust teha enda üle nalja ja jääda iseendale ning oma uskumustele truuks. Elu ja moodi pole mõtet liiga tõsiselt võtta. 

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee