Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Enesekindel kameeleon Cate (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
06.08.2012
Foto: Scanpix

Oi, kuidas meile Cate Blanchett meeldib! Tema kahvatu aadlipreili jume, kelmikad põsesarnad ning müstilise helgiga pilk lihtsalt tõmbavad enda poole. Oscariga pärjatud austraallanna näitlejameisterlikkuses pole vaja kedagi veenda: mängleva kergusega kehastab ta nii Inglise kuningannat kui Katharine Hepburni. Ka stiilipuhaste rõivakomplektide miksimine pole tema jaoks mingi probleem. Vaatame lähemalt.

Cate Blanchett pole endale karme stiilireegleid seadnud. Kameeleonina võib ta ühel õhtul särada Givenchy klassikalises õhtukleidis ning juba järgmisel püüda pilke Prabal Gurungi eklektikas. Hollywoodi vana kooli glamuur vaheldub regulaarselt lohakalt elegantse androgüünse stiiliga. Tundub, et mood on Cate’ile mäng, mida pole mõtet liiga tõsiselt võtta. Ühtlase enesekindlusega kannab ta välja julged siluetid, silmapaistvad dekoratsioonid, särtsakad mustrid ning massiivsed statement-ehted. Cate’i ainsaks piiranguks on hea maitse, mille kirjutamata reegleid tunneb ta piisavalt hästi, et neid isegi mitte kaudselt rikkuda.

Cate Blanchett on naine, kes austab moeKunsti. Tema pingutamata olek muudab isegi julgemad kunstiteosed - mis võiks vabalt mõne tundlikuma moekriitiku ilumeelt riivata -  elegantseks ja esteetiliselt nauditavaks. Lisaks eneseteadlikkusele mängivad siinkohal oma osa ka Cate’i soeng ja meik, mis jäävad isegi julgete moešedöövrite korral tagasihoidlikult reserveerituks. 

Näitlejanna stiiliklassikasse kuuluvad kõrge kaelusega džemprid (meie kliimas väga praktilised), ajatult elegantsed valged triiksärgid ning viigipüksid – nii klassikalised kui säärikallistavad „kukepüksid“. Kingadest pakuvad seltsi mugavad ja madalad baleriinad.

Rääkides pidulikumatest komplektidest, armastab Cate näidata oma õlgu. Nii pisikesed varrukad, varrukateta kui üheõlgsed kleidid on teemas. Näitlejatarile on oluline, et kleidi kangas, tegumood, värvivalik, tekstuur või dekoor oleks eriline. Märkamatud müürilillekese-valikud pole tema jaoks; skulpturaalsus ning efektsus aga küll.

Mida Cate’ilt õppida?
• Klassika ei vea kunagi alt. Sobita kokku mustvalge pükskostüüm ning lisa vürtsi värviliste kingade või saabastega.

• Kõik taandub olekule. Tunne end enesekindlalt ning näita seda oma näoilme ja žestidega.

• Kanna uusi värve. Ka mururoheline võib olla väga elegantne ja naiselik – kõik sõltub kleidi tegumoest.

• Mängi kontrastidega. Cate sobitas oma sidrunikollase Oscari-kleidiga bordoopunase vöö. Proovi järele!

• Musterda! Kui Sa ei taha liiga kirjuks minna, vali mõned toonid, hoia värvid maalähedased ja puhtad, aga otsusta äkilisema mustri kasuks.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee