Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ükskõikselt šikk Kate

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
14.07.2011
Foto: Scanpix

Äsja abiellunud supermodell Kate Moss (37) on ka edukas moelooja ning ärinaine, kes teinud koostööd nii Topshopi kui Longchampiga, disainides neile vingeid kollektsioone. Aastaid moeilma tipus püsinud - küll väikeste languste ja madalseisudega - briti iluduse look on sundimatu ja vaba: ta ei näe kunagi välja, nagu oleks veetnud tunde peegli ees või ohverdanud väärtuslikku uneaega stiilile.

Kate’i stiil on pälvinud nii karmi kriitikat kui ülistavat kiitust. Tänasel päeval on modell kindlasti vähem vastuoluline kui üheksakümnendatel, mil naist süüdistati nn heroiini-tšiki ning haiglaslikult kõhna välimuse propageerimises. Lisaks üheksakümnendatel Kate’i tabanud ühiskondlikule hukkamõistule nimetas loomakaitseorganisatsioon PETA veel paar aastat tagasi Kate Mossi kõige halvemini riietuvaks kuulsuseks, põhjuseks – loomulikult ¬  modelli karusnahalembus.

Jättes aga kõrvale negatiivse tähelepanu, on sobilik meenutada, et Kate’i välimus on saanud korduvalt ka kiituse osaliseks. Tema stiili on teiste seas tunnustanud näiteks mainekas Ameerika Moedisainerite Nõukogu ning aastal 2006. pälvis inglise modell kõrge koha Vanity Fairi kõige paremini riietuvate staaride nimekirjas. Lisaks eelnevale on Kate Mossi boheemlaslikult šikk look pandud ka kaante vahele: sellele on pühendatud 2008. aastal ilmunud Angela Buttolphi koostatud raamat "Kate Moss: Style."

Kate’i eelistatuim värvigamma koosneb kolmest puhtast ja rahulikust toonist: valgest, mustast ning hallist. Värve näeb tema seljas ja jalas haruharva kui üldse - paaril korral on fotosilm tabanud Kate’i kandmas smaragdrohelist Mulberry või granaatõunapunast Hermesi kandekotti. Erksatele toonidele eelistab supermodell leopardinahkseid mustreid.

Kate’i garderoobis on end kõige mugavamalt sisse seadnud teksased – nii lühikesed ja madalavärvlilised kui ülikitsad skinny jeansid. Teksaste kõrval on koha kindlustanud ka nahkjakid – olgu siis lohvakamat sorti või seksikad neetidega tagid. Viimase lihvi lisavad kultusmodelli välimusele seemisnahksed teravaninalised kingad või kõrge säärega saapad, mida tal tundub samuti päris mitu paari olevat. Nimetatud riideesemeile pakuvad Kate’i garderoobis seltsi šikid peente revääridega pintsakud, "kukepüksid" ning loomulikult päikeseprillid, millest eelistatuimad on klassikalised Wayfarerid või vanad head "lenduriprillid". Muudes küsimustes pole Kate’il moemärgi-eelistused aga väga tugevalt välja kujunenud: tema seljas võib näha nii Topshopi ja Miss Sixty kaupa kui ka Chaneli ning Balenciaga loomingut - vintage-leidudest rääkimata.

Mida Kate’i stiilist õppida?
• Kombineeri nahkseid detaile oma igapäevase või - miks mitte - ka pidulikuma outfitiga.

• Jäta mõneks päevaks kõrvale juuste harjamine, föönitamine, triikimine ja kõik muud iluprotseduurid ning lase loomulikul sasipeal rõhutada Sinu metsikumat külge.

• Luba loomamustrid oma garderoobi, ükskõik, kas siis leopardi, tiigri või sebra näol. Ära siiski riieta end pealaest jalatallani metsiku looduse mustritesse, kuna nii võid mõjuda mitte efektselt, vaid kostüümipeo külalisena.

• Kuigi Kate’i stiil on mõnusalt boheemlaslik, ei tasu temalt üle võtta halbu kombeid ja meelemürkide kasutamist, sest ole Sa modell või mitte – tugeva jälje jätavad need nii Sinu sisemusse kui välimusse igal juhul.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee