Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tänapäeva muinasjutuprintsess

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
27.04.2011
Foto: Scanpix

Juba reedel toimuvad Londonis prints Williami ning tema südamedaami Kate Middletoni pulmad. Ka meie oleme kroonitud peade lainel ning tutvustame teile Taani kuningliku koja liiget, kroonprintsess Maryt, kelles on ühendatud nii arukus ja headus kui ka loomulik ilu ning laitmatu stiil.

Mary Donaldson (39) on imekaunis austraallanna, kes kohtas oma printsi valgel hobusel juba üksteist aastat tagasi Sydney olümpiamängudel. Printsiks osutus aga ei keegi muu kui päris lihast ja luust kuningapoeg - Taani kroonprints Frederik. Neli aastat hiljem vandus paar Kopenhaageni katedraalis üksteisele igavest truudust ning Mary Donaldsonist sai Taani kroonprintsess Mary. Oma pulmas kandis tänapäeva muinasloo kangelanna elevandiluu karva siidkleiti, mille autoriks oli taani moekunstnik Uffe Frank. Selgejooneline ja lihtsalõikeline kleit oli igati õige valik, sest lasi särada päevakangelaste endi loomulikul ilul ja noorusel, jäädes ise viisakalt tagaplaanile.

Ava galerii, klikates pildil!

Mary Donaldson sündis ja kasvas Tasmaanias, lõpetas Tasmaania Ülikooli ning suundus siis elama Melbourne'i, et töötada reklaami- ja kommunikatsioonialal. Juba noorena oli neiu väga aktiivne ning tegeles nii ratsutamise, hoki, korvpalli kui ka klarneti, klaveri ja flöödi õpingutega.

Printsiga kohtus Mary 2000. aastal Sydneys. Noorte kaugsuhe toimis läbi kirjade, telefonivestluste ning e-kirjade. Nagu ühele õigele muinasloole kohane, tegi prints ka mitmeid salajasi visiite Austraaliasse. 2001. aastal kolis põline austraallanna Pariisi, kus asus tööle inglise keele õpetajana. Kaks aastat hiljem Frederik ja Mary kihlusid ning 2004. aasta maikuus toimuski kuninglik pulm.

Tänaseks on Maryst saanud üks Taanimaa armastatumaid ja enim pildistatud naisi, kes on oma hea stiilitajuga eeskujuks ja trendiseadjaks paljudele taanlannadele. Ta on naiselik ja elegantne, graatsiline ning tasakaalukas. Mary klassikaline, ent samas nooruslik ja isikupärane moekäekiri lubab tõmmata paralleele Jackie Kennedy Onassise, kuninganna Ingridi ning printsess Dianaga, kes on samuti olnud mõjukad trendiseadjad nii kodumaal kui võõrsil. Mary heast maitsest räägib ka tõsiasi, et ajakiri Vanity Fair valis eelmisel aastal oma stiilsete inimeste edetabelisse just Taani kroonprintsessi, keda peeti tulevasele kuningale igati sobivaks kaaslaseks.

Positiivset tähelepanu pälvis nelja lapse ema ka oma lapseootuse-aegadel, kui ei peljanud kanda näiteks trendikaid kombekaid, 60ndate stiilis kleidikesi, elegantseid ühe varrukaga/õlaga kokteilikleite, naiselikke mantelkleite, ning boheemlaslikke pikki lillelapseseelikuid. Ta oli elav eeskuju ja tõestus, et ka beebiootel saab olla stiilne ning šikk.

Nii Saksamaa kui Austraalia Vogue'is figureerinud julge, enese- ja moeteadliku kroonprintsessi lemmikbrändide hulka kuuluvad näiteks Chanel, Burberry, Prada, Hermés ning Christian Louboutin. Mary on ka truu kaasaegse Taani disaini austaja ning entusiastlik saadik, kes võtab hea meelega osa Kopenhaageni Moemessist. 

Aga mida võiks meie kuninglikult graatsialt õppida?

• Kauaoodatud kevadsuvine hooaeg on lõpuks käes! Otsi välja oma lillemustrilised lendlevad suvekleidid ning kanna neid mõnuga.

• Naiselikkus ei ole patt ega tabu! Kaunikujuline kõrge suveking (ei pea olema kristallkingake) rõhutab kandja päevitunud jalgu ning muudab jalajoone sihvakaks. Kontsa asemel võid proovida ka platvorm- või täistallaga kingi või hoopiski midagi madalat - peaasi, et suvist, värvilist ja rõõmsat.

• Ütle "jaa" kergelt lainelistele juustele!

• Kordan: kleidid-kleidid-kleidid! Maksipikkuses või veidi lühem, kellukakujuline või eestnööbitav, boheemlaslikult lendlev või šikilt kitsas, õlapaeltega või -paelteta, siidist või sametist, õhuline või kihiline, mummuline või täpiline, triibuline või puuviljamustriline - valikuid ju on. Peaasi, et kleit!

• Ole eneseteadlik ning riietu nii, nagu Sulle meeldib. Aga ära karda ka katsetada!

• Ära kaota oma stiili ja maitset ka uues olukorras või ametis!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee