Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kõige skandaalsem stiiliikoon (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
05.04.2011
Foto: Scanpix

Karismaatilisel indie-rock bändi Gossip solistil Beth Dittol (30) pole mitte ainult fantastiline lauluhääl, vaid ka superhea stiilitaju. Arkansasest pärit korpulentsete kehavormidega Beth on oma erilise välimuse ja olemuse eest pälvinud kõvasti tunnustust, sealhulgas Suurbritannia muusikaajakirja New Musical Express auhinna Coolest Person in Rock 2006, ajakirja Glamour 2008. aasta rahvusvahelise artisti preemia ning ka moepiibel Vogue on oma veergudel nimetanud Beth Dittot tõeliselt ehedaks stiiliikooniks. 

Beth Ditto on muusaks Karl Lagerfeldile ning nii Matthew Williamson, Alexander McQueen kui ka Stella McCartney on suurima heameelega disaininud lauljatarile punase vaiba kostüüme. Moelooja Jean Paul Gaultier kasutas aga Beth Dittot modellina Pariisi Moenädalal, kus lauljatar oli tema kevad 2011 kollektsiooni avanumbriks.

Beth Ditto Pariisi moenädalal

Oma suurusest hoolimata on Ditto tuntud positiivse suhtumise poolest oma kehasse ning isegi alasti poseerimine ei valmista talle vähimatki raskust. Suurepärane näide sellest on ajakirja Love esikaas, kus alasti lauljanna strateegilisi kohti varjab vaid roosa sitsiriie.

USA otsekohene rokitsikk ja tulihingeline feminist on näidanud oma välimuse ja stiiliga, et ka suured naised võivad käia riides täpselt nii, nagu nad ise tahavad. Mustrid, värvid, kirjud kangad, sigrimigri, võrksukad ning paljastavad ja julged lõiked pole mitte tabu, vaid must have. Riietumisel ei oma tähtsust mitte see, kui suur sa oled, vaid see, milline on sinu enesehinnang ning suhtumine. Bethi suhtumine oma kehasse on igal juhul väga hea. On ta ju ka öelnud, et mitte riidepuul rippuvad rõivad ei keela end kanda, vaid naised ise seavad endile piiranguid, aga riietumisprotsess peab olema lõbus! Muuseas: tõelise pungina (nagu lauljatar end ise nimetab) on Ditto loobunud deodorandist ega pea vajalikuks ka kaenlaaluste raseerimist.  

2009. ning 2010. aastal tegi Beth koostööd Suurbritannia rõivatöösturi Evansiga, disainides kaks suurtele naistele mõeldud kollektsiooni. Kollektsioone iseloomustavad mustrilised kangad, kellukalõikelised ja kroogitud alaosaga lühikesed kleidid ning julged ja erksad värvitoonid.   

Kehakuju-küsimused ning korpulentsete naiste probleemid on Dittole alati olnud hingelähedased. Lauljataril oli isegi kolumn The Guardianis, kus ta jagas nõuandeid ja nippe riietumise ning oma kehaga rahu saavutamise teemadel. Ent Ditto pole alati ka ise olnud rahul oma kehakujuga ning on mitmes intervjuus meenutanud, kuidas ta vanaema võrdles teda lapsepõlves kleenukeste nõbudega.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee