Oskar Metsavahi lõputu suvi

Kelly Kipper
24.09.2012
Foto: Dmitri Korobtsov

Sulge aken

Reedel, 21. septembril toimunud Eesti Disainiauhindade galal esitles moelooja Oskar Metsavaht oma moebrändi Osklen verivärsket kevad/suvi 2013 kollektsiooni "Endless Summer", kus troopilised mustrirütmid põimusid põhjamaiselt minimalistlike vorminootidega.

Vahetult enne Tallinnas esitlemist New Yorgi moenädala publiku ette jõudnud kollektsioon väljendab autori sõnul ideaalset suvepäeva Ipanemal, kus kohtuvad Brasiilia hing ja Kalifornia unistus.

Ava galerii, klikates pildil!

Kollektsiooni iseloomustavad pastelselt mahedad ja unelevad toonid, mida vürtsitavad sügavlilla, oranž, mürkroheline ning kullakarva ja elektrisinised kangad. Kangaste mustrid peegeldavad hetki Rio troopilisest rannamiljööst: palmipuud, meri, taevas, looklev rannajoon...

Oskleni rõivaste puhul on rohkelt panustatud detailidesse: kulla- ja hõbeda karva sandaalid, metalsed kraed, kivikesed, narmad ja kuldsed kandid lisavad minimalistliku keelega komplektidele elegantsi. Vastandlike materjalide - rustikaalse takuriide ning lendleva siidi - sümbioos toob kollektsiooni teravust.

Oskleni suvekollektsioon on muretu, vaba ja täis üllatusi – täpselt, nagu üks ideaalne suvi olema peab!

Kuula ka Oskar Metsavahi seminari, kus moelooja räägib põhjalikult oma kollektsioonidest, Oskleni asutamisest, tööprotsessidest ja Instituto-e'st.