Piiridega mängiv Victoria Gres

Kelly Kipper
10.04.2011
Foto: Mark Litvyakov

Sulge aken

Riia Moenädala erikülaline Victoria Gres näitas catwalkil oma kollektsiooni "English Lieutenants Woman". Moelooja Victoria on lõpetanud Moskva Tekstiiliinstituudi tarbekunsti osakonna ning pani aluse omanimelisele brändile juba üle kahekümne aasta tagasi. Tänasel päeval jaguneb kaubamärk kolmeks: Victoria Gres by GRES, Victoria Gres DENIM, Victoria Gres Couture ning lisaks veel eraldi aksessuaaride kollektsioon.

Victoria Gresi kohta on öeldud, et tegu on kunstnikuga, kes tajub tugevalt erinevaid ajastuid ning läbi oma ande neid ka teistele tutvustab. Muide, lisaks oma igapäevastele disainimisprotsessidele kujundas moelooja 2008. aastal ka poplauljatar Janet Jacksoni maailmaturnee kostüümid.

Ukraina moekunstniku Riia Moenädala kollektsioon oli valdavalt pruunides ja beežides, maalähedastes toonides, millele lisasid aktsenti intensiivsetes värvides aksessuaarid nagu näiteks sügavlillad ning briljantrohelised sukad ning kingad. Mustritest domineerisid seekord täpid ning tähelepanu tõmbas ka tavatute materjalide nagu näiteks kerge sitsiriide ning villase kombineerimine.

Ava galerii, klikates pildil!

Uuri Victoria loomingu kohta lisaks siit.