Pariisi lemmikhetked

Hedviga Vei
20.10.2010
Foto: Scanpix

Sulge aken

Lõppenud Pariisi moenädal tõmbas joone alla kevadistele trendidele, andes hea ülevaate, millises suunas üks moesõber peaks astuma. Järgides Chaneli, YSLi ja Celine’i nõuandeid, võid kindel olla, et sind miski õigelt moeteelt ei eksita.

Chanel
Geniaalne Karl Lagerfeld ei väsi vist mitte kunagi. Chanel, mis oma klassikaga võiks olla kõik ära tüüdanud, on tänu Karlile alati värske. Ja ainuüksi see on kiidusõnu väärt, sest kui palju sa ikka jaksad ühele jakile ning seelikule uut ilmet anda? Lagerfeld jaksab ja selle eest müts maha vanameistri ees! Nüüd on igatahes terve pere Chaneli lummuses, teksades meesisendid kaasa arvatud.

Chanel

Valentino
Hetkest, mil Härra oma trooni mantlipärijatele pärandas, on Valentino muutunud minu (ja kindlasti ka paljude teiste, kes enne Valentinost lugu ei pidanud) lemmikuks. Uued tuuled, mis värske moeduo endaga kaasa tõi, on vaieldamatult hästi mõjunud. Jättes alles Valentino alustalad ning ehitades sellest uued kontseptsioonid, on Valentino sihtrühm aastakümneid noorenenud.

Valentino

Celine
Kui ühendada hullusärk meeste triiksärgiga, siis mis on tulemuseks? Ei midagi muud, kui Phoebe Philo loodud Celine’i kollektsioon järgmiseks kevadeks-suveks. Ning kas sellise kooslusega saab ka naiselik välja näha? Ja kuidas veel! Geniaalsed ideed on alati lihtsad - ma ei väsi seda kordamast! - ning Celine, kes juba ammu tuntud oma minimalismi poolest, on kindlasti saanud valmis ühe tugevaima kollektsiooni, mis Pariisis 2010. aastal ilmavalgust näinud. 

Celine

Miu Miu
Hullumeelsusest rääkides pean, käsi südamel, vanduma: ma ei saa aru, kuidas luiged rinnaesisel ning tähed kõhul saavad hästi mõjuda, aga nii see on! Miu Miu puhul on teada, et sõna „klassika“ tuleb kasutada ainult miumiulikus võtmes ning minimalistlik kiiks on see, mis meid Miu Miu puhul jalust nõrgaks võtab.

Miu Miu

Dries Van Noten
Kollektsioon, mis esmapilgul silma ei paista, kuid jääb millegi pärast alateadvusse kummitama. Ehk on "süüdi" need hääbuvad õhkõrnad toonid ja lilled, mis järjekordse minimalismi taustal muudavad selle kuidagi pehmemaks? Sest nagu kõik suunad, võib ka minimalism mõjuda kas agressiivselt või sensuaalselt. Dries Van Noten valis viimase.

Dries Van Noten

Pariis pakkus kevadeks seda, mida teised moepealinnad eespool näitasid ja kokkuvõtlikult võib öelda, et kõige mõjukamad moesuunad saavad olema:

1. Järk järguline üleminek minimalismile.
2. Hea lõike ning istuvuse tähtsustamine.
3. Uute neutraaltoonide tulek.

Vaata ka kokkuvõtet New Yorki moenädalalt