Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Inseneride Moeshow fantastiline nelik

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
19.04.2011

Aprillikuu alguses toimus juba kolmandat korda värvikas ja loomingulisi piire lõhkuv Inseneride Moeshow, mille teemaks oli seekord "Global Street". Selleaastase võidukollektsiooni "Monochrome" autoriteks on Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva tehnilise disaini 3. kursuse tudengid Ailen Põld, Elise Kuusler, Merli Maidla ja Grete Kiik. Uurisime andekalt nelikult, kuidas nad oma loomingut iseloomustavad ning kuidas valmis võidukollektsioon.

Põhjamaiselt minimalistlik ja kontrastidega üle külvatud "Monochrome’i" mustvalge värvigamma ning vastandlikud materjalid - valge vuaal ja must polüester, aktsendiks nahast valmistatud aplikatsioonid - lõid selge, visuaalselt hästi toimiva koosluse. Androgüünseks, ent samaaegselt naiselikult romantiliseks kollektsiooniks, kus nahast panoraamile pakkusid konkurentsi vabadussamba-kujutised, ammutati inspiratsiooni neidude praegusest kodulinnast Tallinnast. "Tallinn on aastal 2011 Euroopa kultuuripealinn ja just see pani meid pealinna-teemalist kollektsiooni looma. Kõige enam inspireerisid meid Tallinna au ja uhkus: vanalinn oma kirikutornidega ning palju kära tekitanud vabadussammas," sõnas nelik.

Inseneride Moeshowks valminud kollektsioon sündis neidudel kooliprojekti raames. "Ühendasime jõud, sest meie visioonid on küllaltki sarnased ja teadsime, et koostöö tuleb ladus ning üksmeelne. Elise tegi meie suurepärased moejoonised, aga muidu on kogu kollektsioon välja mõeldud, kavandatud ja valmistatud üheskoos. See on segu meie kõigi käekirjadest," kommenteerisid osalised.

Valmistamisprotsessi käigus pelgasid neiud kõige enam materjalide omavahelist mittesobivust, kuid õnneks ei osutunud see probleemiks. "Üks asi, millega me ei osanud eelnevalt arvestada, oli kindlasti see, et fotodel ereda valguse käes kaldub valge vuaal jääma liialt läikiv. See ei olnud kindlasti meie eesmärk."

Kollektsiooni tugevaimateks külgedeks peavad autorid aga terviklikkust, ideed ning piisavat klassikalisust ehk rõivaesemeid saab kanda ka igapäevaelus. Samuti on plussiks uudsus – samba ja silueti motiivide kasutamine rõivastel.

Kuigi kollektsiooniks ammutas nelik inspiratsiooni kodumaistest ehitistest ja kultuurist, ütlevad neiud, et väga põnevad on nende jaoks veel kauged ja eksootilised idamaised kultuurid, näiteks Jaapan oma delikaatsuse, puhtuse, peente proportsioonide ja uuenduslikkusega. Moeloojad, kelle käekirja noored disainerid austatavad ning kelle loominguga end kursis hoiavad, on näiteks Rick Owens, Balmain, Acne, D&G, Gareth Pugh, Bruno Pieters ning Anna Sui.

Tulevikuplaanidest rääkides ütleb nelik üksmeelselt, et rõiva- ja moedisain on kindlasti selle oluline osa.

Küsimusele alanud kevade stiilinippide kohta andsid tüdrukud järgmisi soovitusi:

• Õmble endale kift vöökott. Stiilinäiteid leiad Jill Stuarti ning Jaegeri kollektsioonidest.
• Riietu julgelt ja isikupäraselt! Lisa oma garderoobi mõni kirev ja ootamatu värv, näiteks oranž.
• Saada miniseelik puhkusele ja sära jumalannalikus maxikleidis/-seelikus.
• Sobita kokku maskuliinsus ja ülim naiselikkus.
• Lihtsad lõiked ja lendlevad kangad on soojade ilmadega must have!
• Kombineeri eelmise ja selle hooaja hitte – nii saad hõlpsasti välja näha kevadiselt värske.
• Naerata, naerata, naerata!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee