Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Lanvini särav looming H&M'le

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
15.11.2010
Foto: Tootja

23. november on tähtis päev moekunstnik Alber Elbaz’i ning Lanvini moemaja loomingu austajatele, sest just siis jõuab poelettidele Lanvini ja H&M’i koostööna valminud kollektsioon.

H&M’ile pole see esimene kord teha koostööd kõrgmoedisaineriga - idee pärineb juba aastast 2004, mil ilmavalgust nägi esimene kollektsioon ühes tippmoelooja Karl Lagerfeldiga. Et ettevõtmist saatis tohutu edu, valmisid järgnevatel aastatel kollektsioonid Stella MacCartney, Viktor & Rolfi, Roberto Cavalli, Comme des Garcons’i, Matthew Williamsoni, Jimmy Choo ja Sonia Rykieliga.

Prantsuse juurtega Lanvini moemaja on vanim kõrgmoe kodu maailmas, pärinedes 20. sajandi algusaastatest. Moemaja asutajaks oli moelooja Jeanne-Marie Lanvin, keda peetakse 1920ndate-1930ndate üheks mõjuvõimsaimaks disaineriks.

Juba algusaastaist peale järgis firma kindlat joont, mida hoitakse tänapäevalgi. Suurejoonelised tikandid, peenekoelised kaunistused, pärlid ja helmed on Lanvini moemaja tindiks ning selgetes toonides kangad vaheldumisi lillelistega lõuendiks. Tulemuseks on konkreetse joone ja lõikega femme fatale'i karakteriga naiselikud kleidid.

Lanvini moemaja saamislugu võib pidada küllaltki ebaharilikuks - nimelt tegi Jeanne Lanvin oma tütrele erakordselt kauneid rõivaid, mis äratasid  tähelepanu mitmete prominentidest emade seas, kes hakkasid Lanvinilt ka oma võsukestele kleidikesi tellima. Olukord muutus aga kiiresti ning varsti tegi Lanvin peeneid kleite ka juba tütarde emadele. 1909. aastal sirgus Lanvini ettevõtmisest akrediteeritud moemaja.

Jeanne Lanvin, kes oli tuntud oma globaalse ning modernse suhtumise poolest moetööstusse, avas 1920ndatel uued butiigid, mis olid tunnistuseks tema uuendusmeelsusest ning laiahaardelisusest: uued kauplused keskendusid kodukaupadele, meesterõivastele, karusnahkadele, spordiriietele ning pesule. 1924. aastal asus Lanvin tegutsema ka parfüümirindel ning kolm aastat hiljem jõudis turgudele Lanvini nii-öelda tunnusparfüüm Arpège (tõlkes murtud akord), mis erutab meeli ning vallutab südameid veel tänapäevalgi. Parfüümipudelit ehib Paul Iribe’i pilt Jeanne Lanvinist ning tema muusikust tütrest Margueritest, Jeanne Lanvini muusast, kes legendi järgi andis ka parfüümile nime.

2001. aastal sai Lanvini kunstiliseks juhiks Alber Elbaz, kes viis moemajas läbi uuenduskuuri. Disainer andis moemajale uue välimuse, mille oluliseks komponendiks on meelespeaõite tooni sinine, mis väidetavalt oli ka Jeanne Lanvini lemmik sinisevarjund. Paul Irbe’i 1907. aastal tehtud pilt Lanvinist ja tema tütrest Margueritest ehib Lanvini poe uusi ostukotte ning uued kingakarbid meenutavad antiikseid raamatukogukaustu, mille kinnitamiseks kasutatakse musti linte, rõhutamaks toote erakordsust ja väärtuslikkust. Alber Elbaz’i käekiri on lihtne ja naiselik ning moepress võrdleb seda sageli ka Lanvini enda omaga. Loe ka persoonilugu üliandekast Alber Elbaz'ist.

Lanvini ning Elbaz’i stiili paljude austajate sekka kuuluvad teiste seas mitmed punase vaiba staarid nagu Charlize Theron, Nicole Kidman, Kate Moss, Chloé Sevigny, Natalie Portman ning Sofia Coppola. Tänu H&M’i ning Lanvini koostööle avaneb nüüd veelgi suuremal hulgal moenautlejatel võimalus saada osa ainulaadsest loomingust, mis päris kindlasti kaunistab iga naise garderoobi.

Vaata Lanvini ja H&M’i koostööna valminud kollektsiooni

Ava galerii, klikates pildil!

Niisiis, fännid ja austajad, novembris võtke ette retk üle lahe, sest kuigi Eestis H&M’i poed puuduvad, on need olemas lähinaabrite juures Helsingis ja Stockholmis. Täpsed aadressid leiad H&M'i kodulehelt.

Lisainfot ning pilte kollektsioonist vaata siit ja siit.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
GAME HOT (1)

Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee