Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Üha laienev Moenakkus

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
20.04.2010
Foto: Daniel Samulevič, Marija Užkuraitytė

25-27. märtsini toimus Vilniuses moefestivali Modos Infekcija (Moenakkus) kümnes juubel. Festivalil astusid üles 24 disainerit Leedust, Hispaaniast, Saksamaalt, Taanist, Lätist ja Venemaalt. Juubeliüritus hõlmas moeshosid, temaatilisi fotonäitusi ja videoinstallatsioonide esitlusi. Kolme päeva jooksul külastas festivali kolm ja pool tuhat inimest.

"Meil on hea meel, et igal aastal lisandub festivalile üha uusi kujutava kunsti töid ning festivaliga liitub aina enam professionaale ning tõusvaid moetalente Leedust ja mujalt. Kahest päevast kõikide etteastete jaoks enam ei piisa," ütles festivali idee autor Sandra Straukaitė. Oma üha suureneva mahu tõttu pidi sel aastal festival kolima uude toimumiskohta – Vilniuse Rahvusgalleriisse.

Oma töid esitlesid leedu disainerid: Agnė Kuzmickaitė, Egidijus Sidaras, Gabrielė Januškevičiūtė, Giedrius Paulauskas, Giedrius Šarkauskas, Ieva Ševiakovaitė ja Jolanta Rimkutė, Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė, Kristina Kruopienytė, Ramunė Strazdaitė, Sandra Straukaitė, Vitalis Čepkauskas, Diana Paukštytė, Eglė Žiemytė, Olga Prytkova ja Ina Polotniak.

Väliskülaliste nimekirja kuulusid: Starstyling (Saksamaa), Vilsbøl de Arce (Taani); Martin Lamothe (Hispaania), Oleg Biryukov (Venemaa, Sankt Peterburg), Andrej Bartenev (Venemaa, Moskva), Liga Banga (Läti).

Festival algas selleks spetsiaalselt mõeldud retrospektiivse kollektsiooniga, hõlmates kümne disaineri töid, kes osalesid eelnevatel "Mados Infekcija" festivalidel. Sandra Straukaite sõnul olid esitatud kolmkümmend kõige meeldejäävamat teost, mis lubasid heita pilku festivali kümneaastasele ajaloole.

Ava galerii, klikates pildil!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee