Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kokkuvõte Pariisi moenädalalt

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Gerli Liivamägi, Pariis
15.03.2010
Foto: Scanpix

Pariisis pole talv veel lõppenud. Taevas on terashall ja külm tuul puhub krae vahele. Taolise ilmaga ollakse just õiges meeleolus uuteks suundadeks, mis moeloojad meile järgmiseks, 2010-2011 sügistalviseks hooajaks pakuvad.

Tundub, et moemaailmas ollakse väsinud keerukatest kompromissitutest rõivastest, vastandina ka kiirest ja pinnapealsest moest. Algas uus aastakümme ja näib, et ka uutmoodi suhtumine.

Esimeseks märksõnaks on kindlasti juurte juurde tagasi pöördumine. Klassikaline stiil, kvaliteet ja sirged selged jooned ning kvaliteetne rätsepatöö on märksõnad, mida tasuks meeles pidada ja millest lähtuda, kui aeg kord nii kaugele saab, et tuleb teha valikuid sügisese garderoobi täiendamiseks.

Möödanik on ka uhked sinised ja lillad toonid, mis küll mõnest kollektsioonist siiski läbi lipsasid. Põhiliselt domineerivad tuleva aasta sügisel-talvel musta tooni erinevad varjundid, tekstuurid ja läiked. Musta võis näha igal pool ning peaaegu kõigi moeloojate käsutuses. Suurepärane musta näide oli kindlasti Haider Ackermann, kes võidab üha enam moehuviliste ja ajakirjanduse tähelepanu. Mustad lukkudega keerukad kinnised paelusid paljude huvi ja tähelepanu. Dramaatilised rõivad, mis sobivad vägagi dramaatilisele ajajärgule.

Haider Ackermann

Valitsevaks naisetüübiks saab tugev ja enesekindel power-woman. Must toon ja küllaldaselt nahka on täpselt õiged valikud tugevale ja enesekindlale naisele. Kõik kaldub tumedatesse toonidesse, ka modellide juuksed olid võimalikult tumedad, Lanvini shows eranditult ainult mustad.

Lanvin

Põhiline märksõna on nahk: jakid, vestid, pluusid, seelikud – kõik on nahast. Nahka olgu võimalikult palju, sealjuures talvisele hooajale kohaselt ka karusnahka.

Eelmisel hooajal comebacki teinud Celine’i moemaja eesotsas Phoebe Philoga jätkas oma tõusu sügiskollektsiooniga. Ka Philo kasutas seekord nahka elegantselt ja lihtsalt, pakkudes pika varrukaga nahkpluuse ning seelikuid, mis leiavad kindlasti tee iga õige moemaani kappi. Celine’i moemaja astub aina jõudsamaid samme.

Teisalt on päevakorda tõusmas klassikaline naine suure algustähega - Louis Vuittoni kollektsioon oli pühendatud ja suunatud ainult üdini naiselikule naisele. Viimaks ometi tundub, et Marc Jacobs on pöördunud Vuittoni põhiolemuse poole.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee