Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tüdruku parimad sõbrad

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
19.11.2009
Foto: RpH Marketing and Public Relations

Naine kui disainer ja juveliir

Indias on ehteid traditsiooniliselt disaininud ja valmistanud mehed, kes ise tegelikult kunagi oma loomingut ei kanna. Seetõttu on nende loodu olnud tihtipeale raske ja kobakas. Varuna D Jani looming on teistsugune – iga tema töö on unikaalne segu indialikkusest ja rahvusvahelisest tunnetusest ning toob meisterlikkusesse ja detailsusesse väga vajalikku naise perspektiivi. Uuendusmeelse disainerina püüab Varuna oma ehete juures kasutada minimaalselt  metalli, laskmaks teemantidel oma täies säras välja paista. Naised hindavad tema ehteid kui äärmiselt kergeid ja kantavaid nii pidulikemal puhkudel kui ka argipäevaõhtustel üritustel. Varuna: "99% India juveelitööstusest moodustavad mehed, nii tootmises kui kaubanduses. Naisi on väga vähe. Ma leian, et see on minu eelis, kuna suudan näha olukorda naise perspektiivist. Kuna enamik juveliire on mehed, kavandavad nad raskeid ehteid mõtlemata, kui mugav või ebamugav neid naistel kanda on. Minu eesmärgiks on toota võimalikult kergeid ehteid, kergendades sellega naiseks olemise koormat."


Detailides peitub võlu

Esimesest visandist kuni ehte valmimiseni kulub tavaliselt 6-9 kuud. Varuna mitte ainult ei disaini, vaid osaleb isiklikult ka kõikide kavandatud ehete tootmises, pöörates erilist hoolt just viimistlustöödele. Tema sõnul jääb see valdkond paljudel juveliiridel tihtipeale tähelepanuta, tingides ehte kiire purunemise. Teemandid on osa traditsioonidest ning neid antakse edasi perekonna pärijale kui perekonna nime edasikandjale. Seda meeles pidades on Varuna D Jani ehted ajatud ning kordumatud. Varuna: "Kasutan traditsioonide mõjutusi väikese vimkaga. Kuna naised kannavad pidulikke ehteid enamasti pidulikel puhkudel traditsiooniliste rõivastega, peavad need hästi kokku sobituma, olles traditsioonide ja kaasaegsete trendide sulam."

Ta püüab teha oma ehted mitmeti kasutatavaiks, et oleks võimalik eraldada näiteks ripats või pross kaelakeest ning seda eraldi kanda. Lisaks pakub Varuna võimalust oma klientidel detailideks lahtivõetavaid ehteid uute osadega täiendada, pakkudes mitmeid erinevaid võimalusi ühe ehetekomplekti kandmiseks. Tema viimane kollektsioon sisaldab palju loomakujulisi ehteid. Varuna: "Loomakujutised on sõnumiga ehted, need on naiste seas väga populaarsed. Naised eelistavad n-ö pehmeid loomi-linde: luike, paabulindu, delfiini jt, vastandades neid mehelikult karmidele loomadele nagu näiteks hobune, tiiger jt." Eks teatud loomade eelistus ütle nii mõndagi selle kandja kohta.

Varuna: " Loomakujulisi ehteid hakkasin tootma juba poolteist aastat tagasi. Minu meelest on mood tsükliline, nii et loomakujulistel ehetel oli aeg naasta. Ma ei kannaks kunagi leopardi kujutisega käevõru leopardimustrilise kleidiga, sest need ei sobiks kokku. Pigem oleks see ehe tähelepanupüüdjaks tagasihoidliku musta kleidi puhul."

Varuna sõnul on tema julged, avangardlikud ehted mõeldud naistele, kes tahavad end nende kaudu väljendada. Hinnad algavad kahest lakhist ruupiast (200 000 rps = u 44 944 eek).

http://dev.varunadjani.com/noflash.htm

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee