Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tüdruku parimad sõbrad

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
19.11.2009
Foto: RpH Marketing and Public Relations

India naised on tuntud oma ehete poolest, mis mängivad nende traditsioonides olulist rolli. Eriti pulmadega käib kaasas rikkalik ehete kinkimine; paljude jaoks näitab ehete rohkus naise sotsiaalset staatust.

Ava galerii klikates pildil!

India ehete ajalugu ulatub lausa 5000 aasta kaugusele. Teemantide avastamise aeg jääb nii kaugel minevikus täpsusetuks, kuid ilmselt tundsid ning kasutasid indialased seda juba 1000 a eKr kui mitte varem. Aja jooksul hakati teemante väärtustama üle kogu maailma nende ilu ja harulduse poolest.

Sõna "teemant" tuleneb kreekakeelsest sõnast "adamas", mis tähendab "võitmatut" ja "murdumatut",  tehes sellest vääriskivist erakordselt populaarse kivi armastuse ja seotuse väljendamiseks kihlasõrmuse näol. Selle juveeli kõvaduse tõttu õpiti neid lõikama ja töötlema alles võrdlemisi hiljuti. Avalikkusele on teemantehted olnud saadaval umbes viimase saja viiekümne aasta jooksul, enne seda oli au neid omada üksnes kuningatel. Seetõttu on teemante peetud ka maagilisteks võimu sümboliteks, pühendades neile arvukalt legende. Teemant on aprillis sündinute õnnekivi ja kuuekümneaastase aastapäeva sümbol. Tänu uutele teemandi leiukohtade avastamisele ja massiivsele tootmisele võivad kaasajal isegi tavalised inimesed paari tillukest teemanti omada.

India on tuntud oma teemanditööstuse poolest. Tänapäevalgi kaevatakse ja lõigatakse oluline protsent maailma teemantidest Suratis, Gujarati osariigis, kus äärmise turvakontrolli all töötavad ligi 800 000  kunstkäsitöölist ja juveliiri.

Couture-teemantehete disainer Varuna D Jani pärineb kuulsa india ehetemeistrite perekonna Popley kolmandast põlvest. Tema isa, Ramchand Popley, on oma ehetekunsti eest teeninud prestiižse Presidendi Autasu.

India kombe kohaselt leidsid vanemad Varunale abikaasa juba siis, kui ta oli veel väga noor. Abielu viis naise elama Dubaisse. Juveliiritööga alustas Varuna samuti noores eas oma isa kõrvalt, luues oma esimese ehetekollektsiooni Popley brändi all. Tema unikaalsed ja julged käsitsivalmistatud teemantehted on aastate jooksul leidnud omale truu klientuuri nii Indias kui ka välismaal. Hiljuti auhindas ülemaailmne Aasia Jaemüügikongress 2009 teda Naiste Supersaavutaja auhinnaga, lisaks autasustati Varunat sel aastal Parimate India Teemantidest Pulmaehete auhinnaga, mida ta nimetab enda jaoks erakordselt oluliseks. "See on justkui Oscarite jagamine ehete vallas," ütleb meister ise.

Enamik Varuna ehetest on valmistatud teemantidest, vaid mõned vähesed on vääriskividest.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee