Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Uus hingamine moes

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Gerli Liivamägi, Pariis
02.11.2009
Foto: Scanpix

21. sajandi esimene kümnend on läbi saamas. Vaatamata ülemaailmsele kriisile ja üldistele muutustele ühiskonnas, on uue hingamise aeg moemaailmas kätte jõudnud.

Meile kõigile teada-tuntud disainerid figureerivad endiselt moeajakirjades ja omavad suurimaid müüginumbreid, kuid publik ja tarbijaskond ootab uue kümnendi saabudes midagi teistsugust, uudset. Pariisi tänavad on taolisi janunevaid moegurmaane täis. Oodatakse midagi, räägitakse millestki. See miski uus on see, mida leidis seekordselt Pariisi moenädalalt.

Pariisi moenädala raames võis näha väga paljusid erinevaid showsid. Tuntud nimede etteasted olid endiselt kõige ihaldatumad, kuid need, kes tundsid seletamatut vajadust näha mõne vähem tuttava moedisaineri etendust, ei pidanud kahetsema.

Jean Paul Gaultier                                                      Martin Margiela   

Mõnd kollektsiooni vaadates tundus, et ollakse ajale jalgu jäänud. Näiteks Jean Paul Gaultier, kelle kummalised teksakostüümid jätsid õhku küsimärgi, mõjusid veidralt ja arusaamatult. Isegi alati üllatava ja erilise Martin Margiela moemaja kollektsiooni puhul on aimata teatud jõuetust. Tundus, et oldi kinni jäädud eriti põneva paberit meenutava materjali juurde, mis oligi kollektsioonis kõige huvitavam element.

Alati imestama panev ja uskumatult hea vanameister Alexander McQueen ei vedanud ka seekord moepublikut alt. Suurepärased prindid, üdini läbi mõeldud stilistika, uskumatud soengud ja oh, millised kingad! Vähe oli neid, kes polnud lummatud McQueeni kevadsuvisest nägemusest järgmiseks aastaks. Modellid nägid välja nagu väikesed pahad haldjad. Tundus, justkui oleks McQueen mitmeid kordi järjest filmi "Where the Wild Things Are"  vaadanud ja raamatut lugenud. Show oli müstiline, maagiline, fantastiline.

Ava galerii, klikates pildil!

Järjest rohkem tuntust ja tähelepanu pälviva Felipe Oliveira Baptista show oli kohati sünge ja maskuliinne, olles suunatud just sellele naisele, kes hetkel Pariisi tänavaid vallutamas. Naine, kes on enesekindel, tugev isiksus, kuid samas äärmiselt nõtke.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee