Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

India kõrgdisain

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
28.10.2009
Foto: RpH Marketing and Public Relations

Antud hetkel reisib Riina Õun mööda Indiat ja teisi Aasia maid, uurides sealse moe olukorda ning tutvustades meilegi levinud moesuundi, disainereid ja eksootilisi käsitöövõtteid. Seekord kohtus Riina Anita Dongrega, kes olnud juba aastaid India disainerite esiliigas.

Paljud india showd, nn punase vaiba üritused, rahvusvahelised moelavad, filmiekraanid ning ajakirjad on näinud tema imetabast loomingut. Tema nimi on teadjate kõrvus muutunud sünonüümiks teatud kaliibriga võrreldamatu kvaliteedi, kõrge maitse, stiilsuse ja eripäraga. Tema disainitöödes kajastub 21. sajandi india naise maitse. Anita disainid on leidnud oma tee ka Bollywoodi ekraanile.

Alustanud kümme aasta tagasi brändiga AND, on Anita praeguseks oma disainipliiatsi haarde alla saanud lausa kuus erinevat, kuid käekirjalt sarnast firmamärki: Anita Dongre Timeless, Anita Dongre Iinter-Pret, And, Grassroot, Global Desi ja Clay. Anita loominguline repertuaar hõlmab endas kõike valmisriietest kõrgmoeni ning traditsioonilisest riietusest tänapäevaste mudeliteni.

Anita esimene bränd AND on tänaseks kujunenud üheks armastatuimaks aktiivse ellusuhtumisega naise universaalseks firmamärgiks, mis vastab üheaegselt kuulsuste, teismeliste, noorte emade, seltskonnatähtede ja karjäärinaiste maitsele. Anita Dongre Timeless on seevastu rikkalik kõrgmoekollektsioon, peegeldades autori india päritolu, ammutades inspiratsiooni oma juurtest ning taasavastades iidseid käsitöövõtteid kaasaegses kontekstis. Iinter-Pret ja Global Desi on india mõjutustega läänelikke rõivaid tootev bränd; Grassroot pakub keskkonnasõbralikest kangastest taimsete värvidega värvitud orgaanilist riietust. Clay on aga Anita uusim projekt – heaolu-spaakeskus, mis pakub lõõgastust ihule ja hingele.

Ava galerii klikates pildil!

Tema viimasel Mumbai Lakme Moenädalal esitletud "Ajatu Anita Dongre" ("Anita Dongre Timeless") kollektsioon vaatab inspiratsiooniks ajas tagasi ning suudab sellele vaatamata näidata suurepärast kõrgmoodi, mis sobib kaasaegsele india naisele. Kohtun Anitaga Clay tervisekeskuses Mumbais, et tema loomingu kohta mõned küsimused esitada.

Kui palju oled oma kollektsioonides kasutanud india rikast kultuuripärandit?

Kasutan india traditsioonide pagasit oma töödes kogu aeg. Kaheksa aastat tagasi oli mul kollektsioon, milles kasutasin Chikan Karit. See on traditsiooniline tikand, mida valmistavad Lucknowi piirkonna naised Uttar Pradeshis. Samuti olen kasutanud pärltikandit. 

India disainerina olen läänest väga mõjutatud, kuid aeg-ajalt kasutan india kangaid kaasaegse silueti loomisel. Minu meelest on see väga põnev mäng disainiga ning olen oma töös selle poolest tuntud. Ei ole võimalik olla india disainer ning mitte olla mõjutatud siinsetest traditsioonilistest käsitöövõtetest, kuna nende pagas on niivõrd rikkalik. Olgu selleks siis tikand, eriline kangakudumise viis, erinevad tekstiilid, riidevärvimise moodus jne. Igal osariigil on miskit omapärast, inspiratsioon ei lõpe eal.

Milliseid traditsioonilisi käsitöövõtteid oled kasutanud?

Seni olen pidevalt kasutanud Lucknow Chikan Karit, samuti olen paljude aastate jooksul oma töödes kasutanud taimset käsitsiprinti. See on spetsiaalne kunst mõnedes India osades, kus kangatrükki ei tehta mitte keemiliste värvidega, vaid taimsel baasil loodud riidevärvidega.

Viimastel aastatel on suurem osa kangaprindimeistreid lülitunud ümber keemiliste värvide kasutamisele, kuid mõned vähesed perekonnad on veel jäänud, kes tegelevad taimse plokkprindiga. Kõiki neid värve valmistatakse taimsetest komponentidest nagu näiteks puulehtedest ja õitest. See on äärmiselt aeglane protsess ning võtab kaua aega, kuid tulemuseks on midagi hoopis erinevat ning kaunist.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee