Punk balletisussides

Kelly Kipper
23.01.2013

Sulge aken

Moemaailma mässaja Vivienne Westwood aitab luua Inglise Rahvusballetile uut nägu. Briti klassikalise tantsu meka värskes kampaanias kannavad balletitantsijad koloriitse pungikuninganna loomingut, esitledes üheskoos traditsioone ja modernsust.

Inglise Rahvusballeti õrnalt hedonistlik ja jõuliselt graatsiline re-brändingu kampaania kuvab balletti kui ajaloolist kunstivormi, millele on lisatud kulbitäis tänapäevasust, et kõnetada laiemat publikuringi ning tutvustada tantsu- ja teatrivõlusid ka neile, kes sellest senini midagi arvata ei osanud. Koostöö Westwoodiga on esimene paljudest, mis peaks looma balletile „tavatult klassikalise“ näo. „Minu rõivad aitavad edastada iseloomu. Need on teatraalsed „päris rõivad“, mis annavad võimaluse eneseväljenduseks,“ ütles moelooja.

Võimsatel fotodel on mõjusaks kimbuks koondunud mood, foto ning koreograafia. Kampaania eesmärk oli jätta käharad balletiseelikud garderoobi, et näidata tantsukunsti uues valguses. Kuigi piltide võimsad kompositsioonid võivad esmapilgul tunduda pigem moelavastused kui tantsupildid, siis osavate baleriinide filigraansed poosid ning jäigad varvaskingad aitavad hoida tasakaalu.

„Meil on väga hea meel, et Vivienne Westwood lubas meil oma loomingut kasutada,“ sõnas rahvusballeti kunstiline juht Tamara Rojo. „See on meie jaoks unistuse täitumine. Vivienne’i looming väljendab suurepäraselt meie tantsijate kreatiivsust ja ambitsiooni; nemad omakorda lisavad rõivastele liikuvust ja draamat.“ Westwoodi esindaja lisas, et tegu on perfektse koostööga, kuna väljendab ideaalselt Inglise traditsioone.