Roheliselt mõtlev Pharrell

Kelly Kipper
22.03.2011

Sulge aken

Tänavu märtsis jõudis turule Bionic Yardi, Pharrelli ning Ameerika kosmeetikafirma Kiehl'si koostöös valminud Maa päevale (22. aprill) pühendatud öko-poekott. Limiteeritud koguses keskkonnasõbralikel kandekottidel on peal Kiehl'si brändile omased pudelid, mis tuletavad meelde, et pärast kasutamist tuleks pudelid taastöötlemisse saata. Siinkohal näitab kosmeetikatootja ise väga head eeskuju, paludes kasutajatel tühjad Kiehl'si pudelid tagasi tuua.

Mitme Grammy võitja, N.E.R.D'i solist Pharrell Williams lõi noore New Yorgi tekstiilifirmaga Bionic Yard juba 2008. aastal käed, põhjendades koostööd murega keskkonna pärast ning sooviga loodust hoida ja panustada selle kaitsmisesse. Pharrell asus nii firma kaasomaniku ja investori rolli kui ka brändi esindaja ning saadiku kohale.

Bionic Yardi eesmärgiks on luua ja arendada keskkonnasõbralikke kangaid. Firma teeb omanäoliseks uudne ümbertöötlemistehnika: lõngu ning kangaid toodetakse, kasutades kiude, mis on saadud plastpudelite ümbertöötlemisel. Bionic Yardi tootevalikusse kuuluvad nii rõivad kui ka seljakotid, kohvrid, käekotid ja erinevad sisustuselemendid. Ühe paari teksaste valmistamiseks kulub näiteks seitse ümbertöödeldud pudelit.

Kuidas on aga lood keskkonnasõbralikkusega Eestimaal? Kas Sinu igapäevaelu juurde kuulub roheline mõtteviis ning taastöötlemine?